Ergoterapie pro Austina s vývojovou dysfázií

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

30 lekcí ergoterapie metodou senzorické integrace; dar zajišťuje ARMANDI THERAPY CLINIC s.r.o.

Obrázek daru
Ivana  Kozderková
Patron příběhu

Ivana Kozderková

rodinná konzultantka

Komentář patrona

Austinovu rodinu jsem poznala v rámci mé práce rodinné konzultantky pro WOMEN FOR WOMEN o.p.s. Austinově mamince vždy velmi záleželo na tom, aby měl její syn co nejlepší možnou podporu pro svůj vývoj, jelikož již před určením diagnózy bylo z jeho opožděného vývoje řeči patrné, že ji bude potřebovat. Austin je velmi milý chlapec, který má krásný vztah se svou starší sestrou, což jim umožňuje i to, že ona, jako jedna z mála, se s ním dorozumí. Každá podpora rozvoje kognitivních funkcí, zejména řeči, je nyní, na počátku školní docházky, pro tohohle šestiletého kluka velmi důležitá. Lékaři mu doporučují ergoterapie, díky kterým by jednou mohl být samostatnější a lépe komunikovat, a tak si třeba časem najít přátele, které zatím nemá. Protože se ale jedná o velký výdaj, prosím maminka o pomoc s jejich financováním.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 5000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nemocná maminka vypráví příběh svého synka Austina

Jsem téměř rozvedenou maminkou dvou dětí, které jsou jako den a noc. Dcerka Almeida je moc šikovná a ve škole navštěvuje skupinu pro mimořádně nadané děti. Syn Austin má oproti tomu diagnostikovanou vývojovou dysfázii a výsledky testů bohužel odhalily i lehkou mentální retardaci.

Austin ve svých šesti letech velmi málo a špatně mluví a snad ještě hůře rozumí. To znamená, že svět kolem něj je pro něj často nesrozumitelný a jednání s ostatními lidmi frustrující. Můj syn má bohužel problém také s jemnou i hrubou motorikou. Rád by si například hrál s dětmi na hřišti, protože je ale neobratný a děti mu navíc nerozumí, je nejčastěji sám nebo se svojí sestřičkou.

S Austinem pravidelně navštěvujeme logopeda a logopedickou školku, dostali jsme však doporučení také na ergoterapie, konkrétně metodu senzorické integrace. Tato terapie by ho měla tzv. „nakopnout“, pomoci mu se rozmluvit a naučit sebeobsluze. Jednou by se díky ní mohl naučit třeba i lézt po prolézačkách, jezdit na kole nebo zvládnout školní docházku. Balíček 10 lekcí ergoterapie však stojí 7 200 korun, přičemž aby se dostavily nějaké výsledky, je potřeba tento blok terapií minimálně třikrát opakovat.

Ergoterapie metodou senzorické integrace ale není hrazena pojišťovnami. Já jsem v současné době v pracovní neschopnosti (onkologická léčba) a nemůžu si opakovaně tuto terapii dovolit. Proto se na vás obracím s žádostí o pomoc. Předem moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě