Ergoterapie pro "autíka" Ládíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapie na jeden rok; dar zajišťuje Ergoterapie Plzeň

Obrázek daru
Bc. Lucie  Královenská
Patron příběhu

Bc. Lucie Královenská

ergoterapeutka

Komentář patrona

Ládík je šestiletý chlapec, který přišel s rodiči k nám, do centra ergoterapie v Plzni. Při vstupním vyšetření krásně spolupracoval a bylo vidět, že ho náplň ergoterapie baví. Jeho rodiče k němu přistupují s velkou trpělivostí a láskou a rádi by s ním docházeli na ergoterapie v pravidelnějších intervalech. Tato služba bohužel není hrazena pojišťovnou, a tak je její financování na rodičích. A protože se jedná o poměrně nákladnou záležitost, prosí o finanční příspěvek prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 28,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka si přeje, aby byl její autistický syn jednou samostatnější

Šestiletý Ládík vypadá jako zdravé a aktivní dítě, které chvilku neposedí. Když ho ale poznáte lépe, všimnete si, že je přece jenom jiný. Ládík je totiž autista.

Největší starosti nám momentálně dělá jeho nesamostatnost, pokud jde o sebeobsluhu. Sám se nenapije, nenají, neumyje se ani si nevyčistí zuby. Musím ho oblékat i obouvat. Ládík navíc vůbec nemluví, jen vydává různé zvuky a skřeky. I přes to je ale šikovný a díky pravidelným ergoterapiím jsou vidět maličké pokroky v jeho vývoji.

Cílem ergoterapie je naučit děti správně vnímat a zpracovávat smyslové vjemy z vlastního těla a svého okolí tak, aby byly sebejistější, koordinovanější a samostatnější. Hodiny ergoterapie se zaměřují na procvičování jemné i hrubé motoriky horních končetin a zvládnutí základní sebeobsluhy. Děti tak časem bývají schopné se samy obléknout nebo třeba najíst. A právě to si moc přejeme pro našeho Ládíka.

S Ládíkem dojíždíme na ergoterapie do 180 kilometrů vzdálené Plzně za úžasnou ergoterapeutkou, kterou má Ládík moc rád. Ergoterapie ale bohužel nejsou hrazeny pojišťovnami, takže výrazně zatěžují náš rodinný rozpočet. A protože si v tuto chvíli další ergoterapie nemůžeme dovolit, ale vidíme, jak moc Ládíkovi pomáhají, prosíme o pomoc vás. Kromě Ládíka totiž s manželem vychováváme ještě téměř ročního synka, se kterým jsem na rodičovské dovolené, a tak peněz nemáme nazbyt. Budeme moc vděční i za tu nejmenší pomoc.

Věříme, že díky ergoterapiím Ládík jednou odhodí plenky a řekne nám svá první slůvka.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě