Ergoterapie pro Helenku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapii v Centru Senzaergo v Ostravě

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče, Středisko rané péče SPRP

Komentář patrona

Za Helenkou a její rodinou jsem začala jezdit jako poradkyně rané péče v dubnu 2017. V té době měla Helenka dva roky a nechodila. Po velmi důsledné a nákladné péči rodiny se ale před časem rozchodila, což všem činí velkou radost. Bohužel však stále nemluví, proto se chce maminka zaměřit na podporu jejího mentálního rozvoje a komunikace. V tom jim velice pomůže ergoterapie, se kterou již mají zkušenosti. Zaplatit Helence různé druhy rehabilitací, pobyty a terapie je však pro rodinu velmi náročné. Proto se na vás obracím s prosbou o finanční podporu rodiny. Věřím, že další Helenky pokroky budou i díky vám brzy patrné.

Společně jsme vybrali
celou částku 31,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Helenka mohla rozvíjet i přes rozsáhlé poškození mozku

Helenka se narodila v březnu 2015 do milující rodiny, kde na ni kromě rodičů čekal i starší bráška. Zpočátku vše vypadalo v pořádku, po nějaké době se ale začalo zdát, že se Helenky vývoj zastavil. Když měla 6 měsíců, vzala ji maminka do kroužku mezi stejně staré děti, kde se ukázalo, že jsou všechny mnohem šikovnější než Helenka. Rodiče nelenili a začali jednat.

Helenka pak absolvovala několik vyšetření, která bohužel ukázala, že má oboustranné axonální léze, tj. poškození mozku. Od té doby se jí rodiče snaží zajistit co nejvíce možných rehabilitací. Ty pro ni totiž představují jedinou léčbu, která jí může pomoci. Rehabilitace stimulují mozek, který je nejtvárnější v raném dětství. A to je pro Helenku právě teď.

Helenka má za sebou již několik neurorehabilitací. Postupně se naučila sedět, lézt po čtyřech a krátce po druhém roce udělala první krůčky. Mentálně však odpovídá ročnímu dítěti. Zatím nemluví. Helence vše trvá velmi dlouho, a pokud se má něco naučit, potřebuje mnoho opakování, tak 100x více než zdravé dítě. Ale je učenlivá a dělá pokroky.

Poslední dobou lékaři upozorňují na to, že není dobré se soustředit jen na fyzickou stránku dítěte, ale je třeba začít podporovat i mentální vývoj. Proto se rodiče zaměřili na ergoterapii. Ergoterapie pozitivně ovlivňuje mentální vývoj a řeč, zároveň napomáhá rozvoji jemné motoriky. Rodiče si v současné době bohužel nemohou dovolit ergoterapii Helence zaplatit. Proto se obrátili na projekt Patron dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě