Ergoterapie pro Helenku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapii (1x týdně po celý rok); dar zajišťuje SenzaErgo

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Za Helenkou a její rodinou jsem začala jezdit jako poradkyně rané péče v dubnu 2017. V době našeho seznámení měla Helenka dva roky a ještě nechodila. To se naštěstí podařilo překonat díky terapii a péči rodiny. Co se zatím bohužel nezlepšilo, je to, že Helenka ve svých téměř 4 letech nemluví. Komunikace s ní je tak velmi obtížná. Domnívám se, že by Helence velmi pomohla ergoterapie, se kterou už má zkušenosti a díky níž se naučila lépe soustředit. Kvalitní ergoterapie je však poměrně nákladná a pro Helenčinu rodinu představuje nemalou finanční zátěž. Proto se na vás obracím s prosbou o finanční podporu, která by Helence umožnila dosáhnout dalších pokroků.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Helenka mohla rozvíjet i přes dětskou mozkovou obrnu

Helenka se narodila v březnu roku 2015 do milující rodiny, kde na ni kromě rodičů čekal i starší bráška. Všichni z ní měli velikou radost, nejvíce se ale radovala maminka, které se splnil sen o holčičce.

Zpočátku vše vypadalo v pořádku. Helenka rostla, jedla i spala, ničím se neodlišovala od jiných miminek. Po nějaké době se ale rodičům začalo zdát, že se Helenky vývoj zastavil. Ze všech stran však byli ujišťováni, že o nic nejde. Když měla Helenka 6 měsíců, vzala ji maminka do kroužku mezi stejně staré děti. Tam se bohužel ukázalo, že jsou všechny mnohem šikovnější než Helenka. Rodiče nelenili a začali jednat. Helenka absolvovala několik vyšetření, která bohužel ukázala, že má dětskou mozkovou obrnu a nedostatečně vyvinutý mozeček. S postupem času se přidaly ještě potíže se zrakem a sluchem.

Od té doby se jí rodiče snaží zajistit co nejvíce možných rehabilitací. Ty totiž představují jedinou léčbu, která může Helence pomoci. Díky nim se Helenka postupně naučila sedět, lézt po čtyřech a krátce po druhém roce udělala první krůčky. Mentálně však odpovídá dvouletému dítěti a zatím nemluví.

Helenka také pravidelně absolvuje ergoterapie, které jí pomáhají rozvíjet soustředění a jemnou motoriku. Opravdu se už naučila být soustředěnější, na rozvoji jemné motoriky ale ještě musí hodně pracovat (zatím například neumí vůbec malovat). Ergoterapie také pozitivně ovlivňuje mentální vývoj a řeč. Rodiče si ale v současné době bohužel nemohou dovolit ergoterapii Helence zaplatit. Proto se obrátili na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě