Ergoterapie pro Justýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapie; dar zajišťuje Centrum dětské ergoterapie PlaySi

Obrázek daru
Lenka  Terzipetková
Patron příběhu

Lenka Terzipetková

lékařka

Komentář patrona

Justýnku znám od roku 2017, kdy jsem s ní začala pracovat jako lékařka. Justýnka má problém se smyslovým zpracováním podnětů z okolního světa, trápí ji tzv. porucha senzorického procesování. Problém se smyslovým zpracováním výrazně ovlivňuje její chování, zařazení do běžného života i její schopnost učit se novým dovednostem. Přínosná by proto pro ni byla ergoterapie s využitím metody Senzorické integrace, která dětem s těmito problémy pomáhá. Terapie metodou Senzorické integrace bohužel není hrazena ze zdravotního pojištění a rodiče na ni nemají dostatek peněz. A tak se společně obracíme na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Justýnky, která si své místo na světě musela vybojovat

Justýnka se narodila ve 38. týdnu těhotenství. Jakmile vykoukla na svět, bylo mi jasné, že něco není v pořádku. Justýnka totiž vůbec neplakala a já si všimla, že se dusí. Z porodnice putovala do motolské nemocnice, kde prvních 7 týdnů svého života strávila zaintubovaná na jednotce intenzivní péče.

Justýnka naštěstí zabojovala a po třech měsících jsme si ji konečně mohli odvést domů. V té době měla zavedenou tracheostomickou kanylu, a protože měla velmi slabý sací reflex, byla jí časem zavedena i výživová sonda PEG, kterou jsem ji krmila rovnou do žaludku. Jídlo už tehdy bylo a bohužel stále je velkým problémem. Dnes, ve svých šesti a půl letech, Justýnka váží pouhých 15 kilogramů a dostat do ní nějaké jídlo není vůbec snadné.

Justýnčin stav byl dlouho špatný, v jejích čtyřech letech se ale začalo blýskat na lepší časy. Po prodělaném zápalu plic jí lékaři odstranili tracheostomickou kanylu a později i výživovou sondu. Doufali jsme, že se otvory po kanyle a sondě zatáhnou, to se ale nestalo. A tak Justýnka podstoupila dvě operace, při níž jí lékaři otvory uzavřeli. Operace sice byly nepříjemné, Justýnčin stav se však zlepšoval.

V pěti letech mohla moje princezna konečně nastoupit do školky. V kolektivu dětí se ukázalo, v čem je naše Justýnka pozadu a na čem máme zapracovat. V současné době se nejvíc zaměřujeme na nácvik jemné motoriky a snažíme se jí posouvat i po psychomotorické stránce. Paní doktorka nám k tomu doporučila ergoterapii, která rozvíjí schopnosti dítěte tak, aby bylo schopné co nejlépe samostatně fungovat v běžném životě.

Rádi bychom Justýnce ergoterapii dopřáli, bohužel na to ale nemáme peníze. Kromě Justýnky vychováváme ještě devítiletou dcerku, a protože nám péče o Justýnku zabírá hodně času, pracujeme s manželem jen na částečný úvazek. A tak vás prosíme o příspěvek právě na ergoterapie, které Justýnce dopomohou k větší samostatnosti a připraví ji na nástup do 1. třídy.

P. S. Jméno naší dcerky bylo v příběhu změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě