Ergoterapie pro malého Ludvíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapie; dar zajišťuje Ergoterapie Plzeň

Obrázek daru
Bc. Lucie  Královenská
Patron příběhu

Bc. Lucie Královenská

ergoterapeutka

Komentář patrona

Tříletý Ludvík dorazil na ergoterapii s doporučením od lékaře. Je to chlapeček, který má problémy se soběstačností, není schopný reagovat na své jméno, nekomunikuje ani nespolupracuje při hře, má senzorické problémy a opožděný psychomotorický vývoj. S jeho maminkou spolupracujeme na zlepšení jeho primárních problémů a řešíme spolu, jak s ním pracovat v domácím prostředí. Aby se Ludvíkův stav dále zlepšoval, je potřeba, aby v ergoterapiích pokračoval. Protože se však jedná o poměrně velký výdaj, prosí rodiče o příspěvek Patrona dětí.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 6500 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Ludvíka, který trpí poruchou řeči

Tříletý Ludvík je velký nadšenec do kuliček a u kuličkodráhy vydrží hodiny. Fascinují ho také čísla a písmenka. Má dvě starší sestřičky, maminku a tatínka, kteří ho bezmezně milují.

Ludvík se narodil jako zdravý kluk, postupem času se ale ukázalo, že je něco špatně. Dnes Ludvík neudrží oční kontakt, nerozumí slovům, kvůli čemuž se často rozčiluje, nemluví. Nereaguje na své jméno, neukazuje, nechápe ani jednoduché pokyny. Rodiče mu nedokáží vysvětlit, že když je venku zima, musí se víc obléct, ani že nesmí vbíhat do silnice.

Klinický psycholog u něj diagnostikoval aktivní i pasivní poruchu řeči a až čas ukáže, jak se bude situace vyvíjet dál. Rodiče se ho však snaží rozvíjet a dopřávají mu pravidelné ergoterapie. Ty se zaměřují na nácvik jemné a hrubé motoriky, podporu soběstačnosti a sebeobsluhy, na grafomotorická cvičení a nácvik úchopů ruky. Rodiče doufají, že časem díky nim Ludvík začne i komunikovat.

Ergoterapie bohužel nejsou hrazeny z prostředků zdravotních pojišťoven a rodičům docházejí úspory. Finančně rodinu zabezpečuje jen tatínek, maminka se doma stará o Ludvíka. Pojďme Ludvíkovi na ergoterapie přispět. Je to jediná terapie, která přináší úspěchy.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě