Ergoterapie pro maličkého Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapie na jeden rok; dar zajišťuje Ergoterapie Plzeň

Obrázek daru
Dagmar  Tesařová
Patron příběhu

Dagmar Tesařová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Adámek je roční chlapeček s blonďatými vlásky, očima jako pomněnky a rozkošným úsměvem, který rozdává radost všude kolem. Narodil se mojí nejlepší kamarádce, takže celý jeho příběh prožívám společně s jeho rodinou už od začátku. Adámkovi byla diagnostikována kvadruparetická mozková obrna a epilepsie. Rodiče s ním jezdí po různých cvičeních, rehabilitacích a terapiích, které jsou náročné jak fyzicky, tak i finančně. A protože jejich rodinný rozpočet není bezedný, potřebují nyní pomoci s úhradou ergoterapií, které Adámkovi pomáhají v psychomotorickém vývoji. Pojďme jim společně podat pomocnou ruku.

Společně jsme vybrali
celou částku 48,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adámka, který má vlivem nedostatku kyslíku při porodu nenávratně poškozený mozek

Malý Adámek je náš vymodlený chlapeček, na kterého jsme s partnerem dlouho čekali. Když jsem otěhotněla, byli jsme nejšťastnější na světě. Čtrnáct dní před porodem ale nastaly komplikace a naše životy se obrátily naruby.

Adámek přišel na svět císařským řezem, a protože byl dlouho bez kyslíku, došlo u něj k trvalému poškození mozku. V souvislosti s tím mu byla diagnostikovaná dětská mozková obrna ve formě kvadruparézy, která se projevuje postižením všech čtyř končetin. K tomu se přidala ještě epilepsie.

Adámek je v jednom roce prakticky nehybný. Kvůli spastickým končetinám nedokáže používat ruce, takže si nemůže pořádně hrát, poznávat věci kolem sebe a správně se vyvíjet. Denně bere léky na potlačení epileptických záchvatů, rehabilituje a věnuje se fyzioterapii, ergoterapii, orofaciální stimulaci a logopedii.

Vzhledem k závažnosti poškození mozku a Adámkovu dosavadnímu vývoji je velmi pravděpodobné, že stráví svůj život na invalidním vozíku. I tak pro něj ale chceme jen to nejlepší, proto bychom vás s jeho tatínkem chtěli poprosit o příspěvek na ergoterapie, které mu moc pomáhají, bohužel ale nejsou hrazeny pojišťovnami.

Ergoterapie podporují Adámkův psychomotorický rozvoj, a to díky kombinaci speciálního cvičení a her. Jde o terapii, která se zaměřuje na rozvoj jemné a hrubé motoriky, podporu soběstačnosti a sebeobsluhy, grafomotorická cvičení a nácvik úchopu ruky. Na ergoterapeutických hodinách se také my, rodiče, učíme správně s Adámkem manipulovat a cvičit.

Aktuálně na ergoterapie dojíždíme 2x týdně a rádi bychom v tom pokračovali. Bohužel nám ale docházejí peníze, proto vám budeme vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě