Ergoterapie pro Matýska

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapie na jeden rok, dar zajišťuje Ergoterapie Plzeň

Obrázek daru
Monika König
Patron příběhu

Monika König

ergoterapeutka

Komentář patrona

Matýska jsem poznala, když ho s bráškou přivedla maminka na vyšetření a na ergoterapii. Matýsek má problém s ručičkou, která není správně nastavena pro oporu a funkci. Neadekvátní funkce ruky zhoršuje soběstačnost a sebeobsluhu u dítěte a jeho další psychomotorický vývoj, proto je nutné, aby navštěvoval ergoterapii i nadále. Za jakýkoliv příspěvek na terapie bude rodina moc vděčná.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 5000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Matýska, který trpí opožděným psychomotorickým vývojem

Mému synovi Matýskovi jsou dva roky a je z jednovaječných dvojčat, vychováváme i jeho brášku, Marečka. Bohužel oba chlapečci z důvodu předčasného porodu trpí opožděným psychomotorickým vývojem a jinými zdravotními problémy, které se snažíme řešit všemožnými rehabilitacemi a terapiemi.

Matýsek je usměvavý a rád si hraje, ale bohužel je pozadu za svými vrstevníky. V chůzi je začátečníkem, často zakopává o levou nožičku. Zároveň má postiženou levou ručičku, která není nastavena pro úchop, což ho limituje v pohybu a v motorice. Stejně jako jeho bráška nemluví, pouze vydává zvuky a ukazuje. Díky cvičení ale dělá velké pokroky a stává se samostatnějším. Důležité je teď s ním pilovat jeho jemnou a hrubou motorikou, což se daří při ergoterapii, kam dochází i s Marečkem.

Bohužel ergoterapii nehradí pojišťovna, a třebaže právě tuto terapii potřebuje Matýsek nejvíc, nemáme na ni dostatek peněz. Protože ale vidíme, jaké by mohl Matýsek díky ní udělat pokroky, rozhodli jsme se požádat o pomoc Patrona dětí. Za jakýkoliv příspěvek na Matýskovu ergoterapii budeme nesmírně vděčni.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě