společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Ergoterapie pro Matýska

Přispívali jste na

ergoterapie na jeden rok, dar zajišťuje Ergoterapie Plzeň

Monika König
Patron příběhu

Monika König

ergoterapeutka

Komentář patrona

Matýska jsem poznala, když ho s bráškou přivedla maminka na vyšetření a na ergoterapii. Matýsek má problém s ručičkou, která není správně nastavena pro oporu a funkci. Neadekvátní funkce ruky zhoršuje soběstačnost a sebeobsluhu u dítěte a jeho další psychomotorický vývoj, proto je nutné, aby navštěvoval ergoterapii i nadále. Za jakýkoliv příspěvek na terapie bude rodina moc vděčná.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 5000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Matýska, který trpí opožděným psychomotorickým vývojem

Mému synovi Matýskovi jsou dva roky a je z jednovaječných dvojčat, vychováváme i jeho brášku, Marečka. Bohužel oba chlapečci z důvodu předčasného porodu trpí opožděným psychomotorickým vývojem a jinými zdravotními problémy, které se snažíme řešit všemožnými rehabilitacemi a terapiemi.

Matýsek je usměvavý a rád si hraje, ale bohužel je pozadu za svými vrstevníky. V chůzi je začátečníkem, často zakopává o levou nožičku. Zároveň má postiženou levou ručičku, která není nastavena pro úchop, což ho limituje v pohybu a v motorice. Stejně jako jeho bráška nemluví, pouze vydává zvuky a ukazuje. Díky cvičení ale dělá velké pokroky a stává se samostatnějším. Důležité je teď s ním pilovat jeho jemnou a hrubou motorikou, což se daří při ergoterapii, kam dochází i s Marečkem.

Bohužel ergoterapii nehradí pojišťovna, a třebaže právě tuto terapii potřebuje Matýsek nejvíc, nemáme na ni dostatek peněz. Protože ale vidíme, jaké by mohl Matýsek díky ní udělat pokroky, rozhodli jsme se požádat o pomoc Patrona dětí. Za jakýkoliv příspěvek na Matýskovu ergoterapii budeme nesmírně vděčni.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě