Ergoterapie pro statečnou Natálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapie na celý rok, 48 lekcí, dar zajišťuje Ergoterapie Plzeň

Obrázek daru
Bc. Lucie  Královenská
Patron příběhu

Bc. Lucie Královenská

ergoterapeutka

Komentář patrona

S Natálkou a její maminkou jsem se setkala na lékařském vyšetření. Natálce je dva a půl roku a kvůli dlouhodobým zdravotním problémům musela trávit hodně času na lůžku. To zapříčinilo problémy s hrubou motorikou, která není správně rozvinutá pro další rozvoj jemné motoriky a řeči. Doporučovala bych pro Natálku ergoterapii, která jí pomůže rozvinout motorické schopnosti formou hry.

Společně jsme vybrali
celou částku 28,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své statečné dcery Natálky

Moc jsem si přála druhé dítě, další holčičku, a když se narodila Natálka, byla jsem dokonale šťastná. Bohužel se narodila s atypickým tvarem hlavičky a se srostlým koronárním lebečním švem. Musela podstoupit remodelaci hlavičky a celý rok musela nosit na hlavě ochrannou helmičku. Dále musela absolvovat desítky lékařských vyšetření a pobytů v nemocnici.

Naštěstí je teď Natálka z nemocnice venku. Má ale špatnou hrubou motoriku. Sice chodí, ale nerozběhne se, ani nevyjde do schodů. Bojí se objevovat nové věci a cizí prostředí. Ve svých dvou a půl letech ještě ani nemluví. Byla nám doporučena ergoterapie, která by pomáhala Natálce rozvíjet motorické schopnosti formou hry. Jednu lekci už jsme absolvovaly a byla jsem nadšená přístupem paní doktorky i přislíbenými výsledky. Bohužel jsou lekce příliš drahé.

Jsem rozvedená a kromě Natálky mám ještě jednu starší holčičku. Vím ale jak jsou terapie pro Natálku důležité, aby mohla objevovat svět jako ostatní děti, bez ohledu na to, jak těžké měla začátky. Za jakýkoliv příspěvek na ergoterapie budu moc vděčná. Sama ji dceři zaplatit nemohu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě