Ergoterapie pro usměvavého Jindříška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapie v Arcada NeuroMedical Center

Obrázek daru
Veronika  Pálková
Patron příběhu

Veronika Pálková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Devítiletého Jindříška a jeho rodinu znám z místa bydliště. Osud mu nadělil spoustu zdravotních těžkostí. Jindříšek má epilepsii a těžkou mentální retardaci, nemluví. Špatně vidí, měl by nosit brýle, ale nesnese je na obličeji. Jindra je moc srdečný, usměvavý klučina, když za ním přijdeme na návštěvu rozhazuje na důkaz radosti rukama a nám se vždycky hned zlepší nálada. Jindra má báječnou rodinu, všichni se ho snaží zapojit do společných aktivit. Podle rad odborníků s ním rodiče cvičí doma i v rehabilitačních centrech. Nyní by se rodiče s Jindrou rádi zaměřili na koordinaci pohybů a soustředění. Po různých konzultacích jim byla doporučena ergoterapie. Ve specializované klinice sestavili Jindrovi plán 20ti terapií, ale na takový výdaj Jindříškovi rodiče nemají bez pomoci prostředky.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví o svém smíškovi Jindříškovi

Jindříšek byl po narození dle lékařů v pořádku, jen méně spal a měl špatný sací reflex. Od čtyř měsíců jsme pozorovali jeho nezájem o okolí a také pohybovou zaostalost. V roce jeho života genetické testy prokázaly Angelmanův syndrom. Jindříšek je proto psychomotoricky opožděný, mentálně retardovaný, má problémy s koordinací pohybů i rovnováhou, má poruchu spánku, epilepsii a nemluví.

Hodně nás posiluje Jindrova věčně dobrá nálada, smích a mazlení. Jezdíme s ním na výlety autem i na kolech, chodíme do přírody. Jindříšek svou radost z jízdy dává najevo hlasitým smíchem, tleskáním a rozhazováním rukou.

Pohybově udělal Jindra obrovské pokroky! Díky rehabilitačním sestřičkám ve stacionáři začal chodit a zvládá kratší vzdálenosti sám, na delší procházku musíme brát vozíček. Protože Jindříšek nemluví, zkoušeli jsme dva roky znakovat, zatím ale bez úspěchu. Jindříšek je velmi snaživý a pomalu vývojově postupuje stále dál.

Jindra potřebuje pomoci se zklidněním, upravit koordinaci pohybů a zlepšit pozornost. Když tohle zvládne, můžeme se zaměřit na komunikaci. Ve škole Jindra pracuje se speciálními programy na iPadu a to mu moc jde. Cíle tedy máme velké! V Arcada NeuroMedical centru jsme konzultovali, jaké terapie by Jindru posunuly dále, a sestavili nám zde program na 6 měsíců.

Jako pětičlenná rodina nejsme schopni dlouhodobě platit rehabilitace sami, bez pomoci. Prosíme tedy o podporu projekt Patron dětí. Moc si vážíme každé pomoci a děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě