Erik by se rád stal doktorem

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Notebook Acer Aspire

Obrázek daru
Bc. Dana  Sabó, DiS.
Patron příběhu

Bc. Dana Sabó, DiS.

Vedoucí oddělení PnP a DOZP, Úřad práce ČR

Komentář patrona

Společně jsme vybrali
celou částku 6,811 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na notebook pro sluchově postiženého Erika

Erikovi je 13 let a pochází ze sociálně slabé rodiny, která navíc žije v lokalitě považované za sociálně vyloučenou. Jejich byt ale Erikova maminka udržuje v perfektní čistotě a pořádku. Erik má tři mladší sourozence. Maminka je v domácnosti na rodičovské dovolené s nejmladším sourozencem, Erikův táta je v současnosti bez práce a v evidenci uchazečů o zaměstnání. V minulosti se snažil pracovat alespoň částečně a zvýšit tak rodinný příjem.

Erik je sluchově postižený. Jeho hendikep ho značně limituje v aktivitách obvyklých u dětí jeho věku. Jelikož byl kvůli naslouchadlu opakovaně terčem posměchu vrstevníků, doprovází ho do školy i ze školy každý den maminka. V důsledku svého postižení i prostředí, v němž žije, má minimální pohyb. Kromě jízdy na kole v doprovodu svého otce nemá prakticky žádný pohyb. Erik by rád zhubl, rodina mu tak na jeho prosbu zakoupila rotoped.

Erik chodí do šesté třídy základní školy spolu se „zdravými“ dětmi. Musí tak zvládat všechno, co jeho zdraví vrstevníci. Sedí v přední lavici a paní učitelka se ho často ptá, zda všemu porozuměl. Rád se učí a má dlouhodobě vynikající prospěch – téměř samé jedničky. Jednou by se rád stal lékařem. Na internetu si rád vyhledává informace nad rámec školního učiva, hodně by se mu proto hodil vlastní počítač, nejlépe notebook. Doma mají jediný starší počítač, který sdílejí všichni členové domácnosti.

Jelikož je v současnosti rodina odkázaná na dávky pomoci v hmotné nouzi a dávky státní sociální podpory, je pro ně koupě nového počítače zcela mimo jejich možnosti. Pomozte Erikovi v cestě za jeho snem...

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě