společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Erikovi na školní pomůcky do 1. třídy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní potřeby do 1. třídy (bačkory, pouzdro, sešity, obaly, pastelky, lepidla, barevné papíry) a oblečení do tělesné výchovy (tepláková souprava a tenisky); dar zajišťuje Mall.cz a Sevt.cz

Obrázek daru
Martina  Kunstová, DiS.
Patron příběhu

Martina Kunstová, DiS.

vedoucí a sociální pracovnice Domova pro dětský život

Komentář patrona

Erik je nejstarší bratr svých dvou sourozenců. Je to skvělý kluk, který se rád učí novým dovednostem. V září nastupuje do 1. třídy a už se tam moc těší. Pro děti jsou vždy důležití vrstevníci a kamarádi. V dnešní době se ale často stává, že děti, které nemají věci a oblečení jako ti ostatní, jsou v třídním kolektivu obětí posměchu a nezřídka i šikany. Dítě pak ztrácí sebevědomí a uzavírá se do sebe. Byla bych proto ráda, kdyby se podařilo vybrat dostatek finančních prostředků na školní pomůcky, oblečení a boty do tělocviku pro Erika. Díky tomu by měl ve škole vše potřebné a nemusel se obávat toho, že se mu někdo bude posmívat.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,843 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého synka, který se už nemůže dočkat školních lavic

Jsem maminkou tří dětí, se kterými bydlím v azylovém domě. Nejstarší z nich, šestiletý Erik, se v září chystá do 1. třídy, kam se ohromně těší. Nemůže se dočkat, až bude mít vlastní aktovku, pouzdro plné pastelek, barevné sešity a bezva teplákovou soupravu do tělocviku. Pořád mi o tom vypráví a já nemám to srdce mu říct, že mu nic z toho nemohu pořídit.

Erik se do školy těší také proto, že pozná nové kamarády, se kterými bude moci sdílet svoje radosti i starosti. Pokud tam však přijde bez školních pomůcek, může se snadno stát, že se dostane na okraj třídního kolektivu. Ani si nechci představit, jak nešťastný by z toho byl.

Můj příjem tvoří rodičovský příspěvek, přídavky na děti a dávky hmotné nouze. Z toho poplatím jen to nejnutnější a na školní potřeby pro Erika už mi nezbyde ani koruna. A protože už nemám nikoho, kdo by mi mohl pomoci, prosím o finanční příspěvek na školní výbavu pro mého budoucího prvňáčka vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě