Erikovi na školní pomůcky do 1. třídy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní potřeby do 1. třídy (bačkory, pouzdro, sešity, obaly, pastelky, lepidla, barevné papíry) a oblečení do tělesné výchovy (tepláková souprava a tenisky); dar zajišťuje Mall.cz a Sevt.cz

Obrázek daru
Martina  Kunstová, DiS.
Patron příběhu

Martina Kunstová, DiS.

vedoucí a sociální pracovnice Domova pro dětský život

Komentář patrona

Erik je nejstarší bratr svých dvou sourozenců. Je to skvělý kluk, který se rád učí novým dovednostem. V září nastupuje do 1. třídy a už se tam moc těší. Pro děti jsou vždy důležití vrstevníci a kamarádi. V dnešní době se ale často stává, že děti, které nemají věci a oblečení jako ti ostatní, jsou v třídním kolektivu obětí posměchu a nezřídka i šikany. Dítě pak ztrácí sebevědomí a uzavírá se do sebe. Byla bych proto ráda, kdyby se podařilo vybrat dostatek finančních prostředků na školní pomůcky, oblečení a boty do tělocviku pro Erika. Díky tomu by měl ve škole vše potřebné a nemusel se obávat toho, že se mu někdo bude posmívat.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,843 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého synka, který se už nemůže dočkat školních lavic

Jsem maminkou tří dětí, se kterými bydlím v azylovém domě. Nejstarší z nich, šestiletý Erik, se v září chystá do 1. třídy, kam se ohromně těší. Nemůže se dočkat, až bude mít vlastní aktovku, pouzdro plné pastelek, barevné sešity a bezva teplákovou soupravu do tělocviku. Pořád mi o tom vypráví a já nemám to srdce mu říct, že mu nic z toho nemohu pořídit.

Erik se do školy těší také proto, že pozná nové kamarády, se kterými bude moci sdílet svoje radosti i starosti. Pokud tam však přijde bez školních pomůcek, může se snadno stát, že se dostane na okraj třídního kolektivu. Ani si nechci představit, jak nešťastný by z toho byl.

Můj příjem tvoří rodičovský příspěvek, přídavky na děti a dávky hmotné nouze. Z toho poplatím jen to nejnutnější a na školní potřeby pro Erika už mi nezbyde ani koruna. A protože už nemám nikoho, kdo by mi mohl pomoci, prosím o finanční příspěvek na školní výbavu pro mého budoucího prvňáčka vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě