Evičce na výuku angličtiny

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

roční kurz výuky anglického jazyka dle Helen Doron

Obrázek daru
Nikola Křehová, DiS.
Patron příběhu

Nikola Křehová, DiS.

vedoucí sociální pracovnice - Na počátku, o.p.s.

Komentář patrona

Maminka pobývala s dětmi v našem azylovém domě jen krátce. Hned bylo jasné, že naši pomoc nebude potřebovat dlouho, spíše jen na přechodnou dobu. Její děti, i přes nelehkou situaci, vždy zářily štěstím, neboť pro ně uměla i z toho mála, co měla k dispozici, vytvořit dobré zázemí. Tak se jim dařilo lépe snášet nepřízeň osudu. Čas strávený s nimi byl vždy plný radosti a legrace. Výuka angličtiny by byla pro Evičku zpestřením a obohacením, rovněž by pro ni představovala i možnost dalších sociálních kontaktů.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,080 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Evička mohla učit angličtinu, kterou její maminka neovládá

Jsem hrdou mámou 5 dětí. Nejmladší člen naší rodiny má 1 rok, nejstarší dceři je 9 let. Své děti vychovávám sama.

Evička (5 let) je malý andílkem s raráškem v těle. Nebo že by to bylo naopak? :) Mezi svými sourozenci vyniká jak svým vzhledem, tak i povahou. Je velmi společenská, přátelská a baví ji starat se o menší děti. Velmi ráda pomáhá s čímkoliv a komukoliv. Je to křehká bytůstka, která ale srší energií a na svůj věk i moudrostí.

Všechny své děti učím doma, nyní bych ale byla ráda, kdyby mohla Evička chodit na kurz angličtiny. Já angličtinu bohužel neovládám. Věřím tomu, že schopnost dorozumět se cizím jazykem by ji mohla propojit se světem a otevřít další možnosti a příležitosti. Patron dětí mi už pomohl financovat angličtinu pro dvě starší dcery a teď bych si přála, aby stejnou možnost měla i Evička.

Loňský rok byl pro nás velmi náročný, protože jsme z finančních důvodů museli opustit místo našeho trvalého bydliště. Od září jsme se potom několikrát stěhovali a chvilku jsme strávili i v azylovém domě. Nyní žijeme v bytě mé babičky, který by se však měl v brzké době prodat. Proto pokračuji v hledání bydlení dál. Snad se mi brzy podaří najít vhodný a dlouhodobý podnájem pro nás pro všechny.

Abych se o své děti dokázala postarat, vzala jsem si půjčky, které horko těžko splácím. V bance jsem žádala o snížení měsíční výše splátky, bohužel mi ale nebylo vyhověno. Otec dětí s námi nebydlí, což je vlastně dobře. Nežilo se nám s ním hezky. Dlouhou dobu jsme se nemohli domluvit na výši alimentů a způsobu kontaktu s dětmi. Koncem října však byl vynesen rozsudek o péči, styku a výživném. Snad se nám tak konečně začne blýskat na lepší časy.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě