Evička by chtěla chodit do kroužků

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek keramiky, flétny a latinskoamerických tanců; kroužky probíhají v Domečku Kyjov

Obrázek daru
Nikola Křehová, DiS.
Patron příběhu

Nikola Křehová, DiS.

vedoucí sociální pracovnice, Na počátku, o. p. s.

Komentář patrona

Maminka pobývala s dětmi v našem azylovém domě jen krátce. Hned bylo jasné, že naši pomoc nebude potřebovat dlouho, spíše jen na přechodnou dobu. Její děti, i přes nelehkou situaci, vždy zářily štěstím, neboť pro ně uměla i z toho mála, co měla k dispozici, vytvořit dobré zázemí. Tak se jim dařilo lépe snášet nepřízeň osudu. Čas strávený s nimi byl vždy plný radosti a legrace. Zaslouží si pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,470 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla Evička trávit čas se svými kamarády a věnovat se tomu, co ji opravdu baví

Jsem hrdou mámou 5 dětí. Nejmladší člen naší rodiny má 9 měsíců, nejstarší dceři je 9 let. Své děti vychovávám sama.

Evička (5 let) je malý andílkem s raráškem v těle. Nebo že by to bylo naopak? :) Mezi svými sourozenci vyniká jak svým vzhledem, tak i povahou. Je velmi společenská, přátelská a baví ji starat se o menší děti. Velmi ráda pomáhá s čímkoliv a komukoliv. Je to křehká bytůstka, která ale srší energií a na svůj věk i moudrostí. Moc ráda vytváří a tancuje, proto bych si přála, aby mohla chodit do kroužků, kde by se těmto činnostem mohla věnovat. Není ale v mých finančních možnostech jí takové kroužky zaplatit. Proto bych chtěla na tomto místě požádat o pomoc.

Loňský rok byl pro nás velmi náročný, protože jsme z finančních důvodů museli opustit místo našeho trvalého bydliště. Od září jsme se potom několikrát stěhovali a chvilku jsme strávili i v azylovém domě. Nyní žijeme v bytě mé babičky, který by se však měl v brzké době prodat. Proto pokračuji v hledání bydlení dál. Snad se mi brzy podaří najít vhodný a dlouhodobý podnájem pro nás pro všechny.

Abych se o své děti dokázala postarat, vzala jsem si půjčky, které horko těžko splácím. V bance jsem žádala o snížení měsíční výše splátky, bohužel mi ale nebylo vyhověno. Otec dětí s námi nebydlí, což je vlastně dobře. Nežilo se nám s ním hezky. Dlouhou dobu jsme se nemohli domluvit na výši alimentů a způsobu kontaktu s dětmi. Koncem října však byl vynesen rozsudek o péči, styku a výživném. Snad se nám tak konečně začne blýskat na lepší časy.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě