Filípkovi na jeho oblíbený sportovní kroužek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek brazilského Jiu-Jitsu

Obrázek daru
Bc. Jana  Březovjáková
Patron příběhu

Bc. Jana Březovjáková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S Filípkovou maminkou spolupracuji jako její terénní sociální pracovnice. Největším a dlouhodobým problémem rodiny je špatná finanční situace, kterou se však maminka snaží řešit. Filípek navštěvuje kroužek bojového umění, kde se cítí moc dobře. Je to jediný kroužek, který má. Maminka si ale nemůže dovolit uhradit kurzovné, proto se rozhodla požádat, s mojí pomocí, o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohl Filípek chodit na své milované Jiu-Jitsu

Jsem maminkou osmiletého Filípka, který je mojí radostí. Zatím ještě chodí rád do školy a bylo by fajn, kdyby mu to vydrželo i do budoucna. S nástupem puberty, která k nám dorazí už za pár let, se však může ledasco změnit. Teď je to ale ještě můj malý chlapeček, který domů nosí hezké známky. S přípravou do školy mu trošku pomáhám, protože má problémy s imunitou a je často nemocný. Společně tak potom sedíme u stolu a probíráme se zameškanou látkou.

Filípek také navštěvuje kroužek brazilského bojového umění Jiu-Jitsu. Čas strávený v tělocvičně mu pomáhá hned v několika směrech. Díky Jiu-Jitsu se zlepšila jeho fyzická kondice a mnohem méně stoná. Zároveň se z ušlápnutého chlapce stává sebevědomý kluk. Aby ale mohl chodit do kroužku i letos, je potřeba zaplatit 1 800 korun za kurzovné. V našem rodinném rozpočtu na to ale nejsou peníze.

Na Filípkovu výchovu jsem sama. Jeho otec o něj už roky nejeví zájem a výživné posílá velmi sporadicky, vždy v závislosti na tom, jestli má zrovna nějakou práci. Já samozřejmě pracuji, kvůli operaci ramene jsem však momentálně v pracovní neschopnosti. Do práce se ale vrátím, co nejdřív to půjde. Bohužel se také potýkám s insolvencí, ale mám před sebou už jenom 2 roky splácení.

S Filípkem žijeme velmi skromně. I přes svůj nízký věk si uvědomuje, že mi naše finanční situace neumožňuje kupovat všechno, co by si přál, a tak si o moc věcí neříká. Snažím se ale, aby mu nic nechybělo. Jediné, co si přeji, je, aby měl hezký a spokojený život a na své dětství vzpomínal s láskou. A proto prosím o pomoc s financováním jeho kroužku Jiu-Jitsu. Je to jediný kroužek, do kterého chodit chce a kde je opravdu rád.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě