Filípkovi na kvalitní matraci

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní matraci; dar zajišťuje MPO Trade s.r.o.

Obrázek daru
Bc. Michaela Hrušková
Patron příběhu

Bc. Michaela Hrušková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Filípek je pětiletý předškoláček, který má dva sourozence. Jeho starší bráška chodí do školy, sestřička navštěvuje stejnou logopedickou školku jako on. U Filípka je podezření na poruchu autistického spektra a vyžaduje mnoho péče a pozornosti maminky. Nemá rád změny, má problémy s komunikací s jinými lidmi a na noc stále potřebuje plenky. Maminka se kvůli tomu zapsala do poradny rané péče, aby jí poradili, co se dá s Filípkovými zdravotními komplikacemi dělat. Filípka znám prostřednictvím poradny, kde jeho maminka samoživitelka řeší nejrůznější situace. Nejčastěji jde o nedostatek financí. V současné době je řádně evidována na úřadu práce, nedaří se jí však najít vhodné zaměstnání z důvodu směn a brzkého začátku pracovní doby, kdy by nestíhala odvádět děti do školky nebo je z ní vyzvedávat. Ale nevzdává se a hledá dál. Nemá žádné dluhy, odpovědně si vede domácí hospodaření příjmů a výdajů a snaží se zabezpečit základní potřeby svých dětí. V této chvíli ji však trápí, že si nemůže dovolit koupit Filípkovi matraci do postele. Ten teď spí na nevyhovující, molitanové. Proto s mojí podporou žádá o pomoc u Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,340 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Filípka, který vyrůstá s maminkou samoživitelkou a dvěma sourozenci

Pětiletý Filípek moc rád kreslí a hraje si se svými plyšáky. Baví ho také skládání z lega. Momentálně se učí, jak projevit své city a jak si říct o to, co potřebuje. Zatím to ale moc nejde. U Filípka totiž panuje podezření na poruchu autistického spektra, lékaři to však ještě ani nepotvrdili, ani nevyvrátili.

Filípek vyrůstá se svojí maminkou a dvěma sourozenci. Mamince se nedaří najít si práci, a tak je vedena na úřadu práce bez finanční podpory. Pobírá sice dávky hmotné nouze, i tak ale rodina žije jen z úplného minima. A to je hodně těžké.

Filípek nyní potřebuje novou matraci s omyvatelným povrchem, protože aktuálně spí na proleželém molitanu, který nese stopy jeho častých nočních nehod. Filípek sice na noc nosí plenku, někdy si ji ale sundá, a pak se počůrá. Protože si však maminka nemůže pořízení matrace dovolit, obrátila se s žádostí o pomoc na Patrona dětí. Pomůžeme?

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě