Filípkovi na plenky a nutriční pitíčka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pleny, podložky a nutridrinky na 2 měsíce, dar zajišťují Zdravotní potřeby

Obrázek daru
Marie Rondevaldová
Patron příběhu

Marie Rondevaldová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Jsem přítelkyně Filípkovy rodiny. Patnáctiletý Filípek trpí nelehkou genetickou vadou, kterou se zatím lékařům nepodařilo diagnostikovat. Má poruchu příjmu potravy, potíže s jemnou i hrubou motorikou a jiná přidružená postižení. Třebaže je prognóza na zlepšení nulová, rodiče dělají všechno pro to, aby progrese byla minimální. Vozí ho po doktorech, cvičí s ním, krmí ho, přebalují, ale bohužel i oni mají omezené síly a finanční zdroje. Moc by ocenili příspěvek na pleny, podložky a nutriční drinky na dva měsíce, nesmírně by jim to ulehčilo. Mnohokrát děkujeme.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 10000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Filípka, který se narodil se záhadnou genetickou vadou

Filípkovi je patnáct let a ani on, ani jeho rodiče to nemají v životě snadné. Třebaže to vypadalo, že se narodil zdráv, nepřibíral na váze a pořád zůstával droboulinký. Dnes váží necelých třicet kilo a neměří ani metr a půl. V šesti měsících dostal první epileptický záchvat. Lékaři měli podezření na genetickou vadu, ale ani po letech se jim nepodařilo zjistit, o jakou vadu se přesně jedná. Jisté je jen to, že se Filípek nikdy neuzdraví. Rodiče ho ale milují a podřídili mu celý svůj život, ačkoliv na tom sami nejsou se zdravím nejlépe.

Filípek potřebuje péči dvacet čtyři hodin denně. Naštěstí je schopen sám ujít pár kroků, chodí do speciální školky s asistencí, kde je moc rád ve společnosti jiných dětí a jeho epileptické záchvaty jsou mnohem mírnější, než na začátku jeho života. Musí ale často jezdit na terapie, na vyšetření, na infuze. Sám si nedojde na toaletu, takže je na plenách. Sám se nenají a nekouše, takže jeho strava musí být kašovitá a musí ho někdo krmit. Pleny i speciální nutriční drinky, které byly doporučeny Filípkovým lékařem, představují velkou část rodinného rozpočtu a ten není bezedný.

Rodina by potřebovala odlehčit už jejich tak těžký úděl. Žádají proto o příspěvek na Filípkovy pleny, podložky a nutridrinky, které by jim vydržely zhruba na dva měsíce. Někomu se to může zdát jako drobnost, ale pro Filípka a jeho rodinu je to opravdu zásadní. Za jakýkoliv příspěvek budou moc vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě