společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Filípkovi na snadnější pohyb v domě

Přispívali jste na

dveře k vertikální zdvižné plošině

Yveta Puškášová
Patron příběhu

Yveta Puškášová

Filípkova učitelka hry na housle

Komentář patrona

Filípkovu rodinu znám velmi dobře. Filípka učím hrát na housle už od jeho 7 let. Na hodiny docházím pravidelně k nim domů, protože Filípkovi občas jeho zdravotní stav nedovolí opustit dům. Problémem jsou i schody u domu, které se Filípkovi těžko zdolávají. Jeho rodina pro něj dělá maximum. Chtějí, aby jednou mohl vést normální život jako jeho vrstevníci. Filipovou vášní je hudba, hlavně housle a klavír. Jeho snem je vstát, chodit a být hudebníkem. I přes finanční, psychické a fyzické problémy rodina i Filípek bojují a nehodlají se vzdát. Já bych jim chtěla touto cestou také pomoci, proto chci být patronem Filípkova příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 34,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohl být v pohybu soběstačnější

Můj dvanáctiletý syn Filípek má jedno velké přání – být hudebníkem. Ze všeho nejvíc miluje hru na housle a na klavír. Díky svým dvěma vstřícným učitelům se může učit hrát doma a nemusí se složitě přemisťovat. Filípek je totiž na invalidním vozíku a na spoustu míst, kde není bezbariérový přístup, se bohužel bez pomoci jiných lidí nedostane.

Teď chodí do šesté třídy základní školy, kde právě bezbariérový vchod i výtah chybí. Prozatím škola pořídila schodolez, aby Filípek mohl zdolávat obrovské schodiště. Škola ho moc baví. Má výborné výsledky a hlavně je tam rád.

Za Filípkovi nepohyblivé nohy může dědičná spastická paraparéza dolních končetin. To znamená, že má v důsledku poškození a nesprávného fungování nervů ztuhlé svaly. Občas se u něj objevují křeče. V nemocnici strávil hodně času, kdy následovala jedna operace za druhou.Trpí také dětskou mozkovou obrnou. Protože je to ale velký bojovník, a každý den cvičí a rehabilituje, jeho stav se pořád zlepšuje. Doma máme rovněž speciální programy na procvičování řeči a verbálních dovedností.

Filípek velmi obdivuje svoji starší sestru Kristýnku. Ta stejně jako on miluje hudbu a studuje na konzervatoři hru na klavír. Sama je však nemocná, chybí jí jícen. To ji ale nikdy nezastavilo v tom, jít si za svým snem. Jsem moc ráda, že se právě ona stala pro našeho Filípka vzorem a hrdinkou.

Péče o dvě hendikepované děti byla vždycky náročná. Fyzicky, psychicky i finančně. Snažíme se na maximum, ale bez pomoci lidí, kteří nám pomohli a pomáhají, bychom to nejspíš nezvládli. Všechny pomůcky a cvičení jsou finančně velmi nákladné a Filípek je prostě potřebuje.

Filípek by si moc přál být samostatnější. Čím starší bude, tím méně bude stát o naši neustálou asistenci. Bude chtít jít sám na návštěvu k přátelům, na koncert nebo do školy. Díky štědrému dárci se podařilo vybrat dostatek finančních prostředků, za které nám projekt Patron dětí koupil vertikální zdvižnou plošinu. Filípek se teď už dostane sám z domu a může chodit navštěvovat své kamarády. Nyní bychom ale potřebovali ještě dveře do mezipatra, díky kterým by se mohl Filípek volně pohybovat i uvnitř našeho domu. Děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě