Filípkovi na snadnější pohyb v domě

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dveře k vertikální zdvižné plošině

Obrázek daru
Yveta Puškášová
Patron příběhu

Yveta Puškášová

Filípkova učitelka hry na housle

Komentář patrona

Filípkovu rodinu znám velmi dobře. Filípka učím hrát na housle už od jeho 7 let. Na hodiny docházím pravidelně k nim domů, protože Filípkovi občas jeho zdravotní stav nedovolí opustit dům. Problémem jsou i schody u domu, které se Filípkovi těžko zdolávají. Jeho rodina pro něj dělá maximum. Chtějí, aby jednou mohl vést normální život jako jeho vrstevníci. Filipovou vášní je hudba, hlavně housle a klavír. Jeho snem je vstát, chodit a být hudebníkem. I přes finanční, psychické a fyzické problémy rodina i Filípek bojují a nehodlají se vzdát. Já bych jim chtěla touto cestou také pomoci, proto chci být patronem Filípkova příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 34,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohl být v pohybu soběstačnější

Můj dvanáctiletý syn Filípek má jedno velké přání – být hudebníkem. Ze všeho nejvíc miluje hru na housle a na klavír. Díky svým dvěma vstřícným učitelům se může učit hrát doma a nemusí se složitě přemisťovat. Filípek je totiž na invalidním vozíku a na spoustu míst, kde není bezbariérový přístup, se bohužel bez pomoci jiných lidí nedostane.

Teď chodí do šesté třídy základní školy, kde právě bezbariérový vchod i výtah chybí. Prozatím škola pořídila schodolez, aby Filípek mohl zdolávat obrovské schodiště. Škola ho moc baví. Má výborné výsledky a hlavně je tam rád.

Za Filípkovi nepohyblivé nohy může dědičná spastická paraparéza dolních končetin. To znamená, že má v důsledku poškození a nesprávného fungování nervů ztuhlé svaly. Občas se u něj objevují křeče. V nemocnici strávil hodně času, kdy následovala jedna operace za druhou.Trpí také dětskou mozkovou obrnou. Protože je to ale velký bojovník, a každý den cvičí a rehabilituje, jeho stav se pořád zlepšuje. Doma máme rovněž speciální programy na procvičování řeči a verbálních dovedností.

Filípek velmi obdivuje svoji starší sestru Kristýnku. Ta stejně jako on miluje hudbu a studuje na konzervatoři hru na klavír. Sama je však nemocná, chybí jí jícen. To ji ale nikdy nezastavilo v tom, jít si za svým snem. Jsem moc ráda, že se právě ona stala pro našeho Filípka vzorem a hrdinkou.

Péče o dvě hendikepované děti byla vždycky náročná. Fyzicky, psychicky i finančně. Snažíme se na maximum, ale bez pomoci lidí, kteří nám pomohli a pomáhají, bychom to nejspíš nezvládli. Všechny pomůcky a cvičení jsou finančně velmi nákladné a Filípek je prostě potřebuje.

Filípek by si moc přál být samostatnější. Čím starší bude, tím méně bude stát o naši neustálou asistenci. Bude chtít jít sám na návštěvu k přátelům, na koncert nebo do školy. Díky štědrému dárci se podařilo vybrat dostatek finančních prostředků, za které nám projekt Patron dětí koupil vertikální zdvižnou plošinu. Filípek se teď už dostane sám z domu a může chodit navštěvovat své kamarády. Nyní bychom ale potřebovali ještě dveře do mezipatra, díky kterým by se mohl Filípek volně pohybovat i uvnitř našeho domu. Děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě