Filípkovi na výuku a rozvoj

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Apple iPad

Obrázek daru
Mgr. Emilie  Kalová
Patron příběhu

Mgr. Emilie Kalová

ředitelka Městského centra komplexní péče Benátky nad Jizerou, p. o.

Komentář patrona

Filípek je od narození těžce retardovaný. Má Downův syndrom a všechny přidružené komplikace. Už v kojeneckém věku byl na operaci kvůli nebezpečné srdeční vadě. Trpí také těžkou oční vadou a jeho intelekt odpovídá zhruba 1,5 ročnímu dítěti. Má tři bratry a jednu sestru, kteří jsou naštěstí zdraví. Tatínek pracuje a maminka je v současné době na mateřské dovolené. Rodina bohužel nemá dostatek finančních prostředků na speciální tablet Apple iPad, který by Filípkovi mohl pomoci ve vývoji. Filípek je velmi hyperaktivní a jediné, co jej dokáže na chvíli zabavit, jsou různé obrázky a zvuky. Elektronické hračky pro batolata, které zbožňuje, mu však nepřinášejí dostatek potřebných stimulů a podnětů pro intelektuální rozvoj. Proto by rodina byla za pořízení iPadu velmi vděčná.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Filípkovi, kterému iPad a jeho speciální aplikace dají možnost mentálně se rozvíjet

Jmenuji se Filípek, je mi 13 let a chodím do 6. třídy speciální školy ve Zlíně. Bydlím s rodiči v malé vesnici a mám 3 brášky a jednu ségru. Můj příběh za mě píše mamka, protože já psát neumím.

Narodil jsem se s Downovým syndromem. To znamená, že mám jeden chromozom navíc. Nikdo ale přesně neví, proč se mi to stalo nebo jaká je příčina. Přebývající chromozom způsobil, že vypadám trochu jinak než ostatní. Mám šikmé oči se zrakovou vadou a velký jazyk. Mé svaly a klouby vypadají, jako by byly povolené a v srdíčku mám otvory tam, kde být nemají. A hlavně mi to nemyslí tolik jako jiným dětem v mém věku.

Ještě jsem se nenaučil pořádně mluvit. Taky se o mně říká, že se chovám jako šestnáctiměsíční dítě a asi to bude pravda. Děsně si totiž rozumím s mojí rok a půl starou ségrou. Máme naprosto stejné zájmy a výborně spolupracujeme. Nejvíc ze všeho ale miluji zvuky. A taky mě baví sledovat pohyb, jakýkoli pohyb. A vlastně je to to jediné, co mě zaujme na delší dobu.

Proto se mamka rozhodla požádat o pomoc. Ráda by mi koupila iPad, na kterém se dá přehrávat spousta pro mě zajímavých programů. Navíc mají i super obaly, které zabrání jeho rozbití. Mamka se zúčastnila školení i-SEN, kde se seznámila s možnostmi i aplikacemi, které iPad nabízí. Prý mi to hodně pomůže v rozvoji. A já bych chtěl být šikovnější, a to hlavně kvůli mamce.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě