Filipovi na adaptační kurz s novými spolužáky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

adaptační kurz střední školy

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodinu znám krátce ze spolku Daveláček. Maminka je samoživitelka se třemi dětmi, alimenty dostává pouze příležitostně a tím pádem se často ocitá ve finanční tísni. Důležitou roli bohužel hrají i dluhy z minulých let. Filip je nejstarší ze sourozenců a rozchod rodičů dodnes nenese lehce. S otcem se nechce ani vidět. Více než jeho mladší sourozenci si uvědomuje dopady rozchodu rodičů, včetně těch sociálních.

V současné době Filipa čeká velká změna a tou je nástup na střední školu. Adaptační pobyt s novými spolužáky je povinný a v rodině bylo rozhodnuto, že si ho Filip zaplatí z peněz za letní brigádu. Jelikož je zvyklý hradit si i jiné věci, ani neprotestoval. Napadlo nás požádat o pomoc nadaci Patron dětí. Z peněz za brigádu si pak bude Filip moci koupit třeba nové boty na tělocvik.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,625 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Filip mohl zúčastnit adaptačního kurzu s novou třídou

Filip je nejstarší z mých třech synů. Mladšímu bráškovi Adamovi je 11 let a Šimonovi 5 let. Žijeme bez jejich otce v malém pronajatém bytě. Filda je bezvadný 15tiletý kluk se zájmem o sport. Hraje aktivně fotbal, rád běhá, posiluje. Najít školu, co nejvíce zaměřenou na sport a fyzičku byl trošku oříšek. Nakonec vyhrála SZŠ Ruská, obor Bezpečnostně právní činnost.

S nástupem na střední školu přicházejí nové finanční výdaje. Ač jsem s některými počítala (učebnice, školní pomůcky), přesto mě jejich výše překvapila. Částka za povinný adaptační kurz, na který děti jedou začátkem září, je pro mě momentálně nad mé možnosti. Když ale Filip nepojede, přijde o šanci zařadit se v rámci hezkého programu do kolektivu budoucích spolužáků, a to bych rozhodně nechtěla.

Náš strážný anděl ze spolku Daveláček nás povzbudil k tomu, abychom s naším příběhem oslovili nadaci Patron dětí. Filipovi by moc pomohlo, kdyby se mohl adaptačního kurzu zúčastnit a hned na začátku najít své místo v nové partě.

Děti si obvykle přejí spoustu věcí, rozhodně se však nechtějí moc lišit od svých vrstevníků. Těm, kteří se Filipovi rozhodnou pomoci oba ze srdce moc a moc děkujeme! Hezké léto!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě