Filipovi na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Marcela  Štěpánková
Patron příběhu

Marcela Štěpánková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Filip bydlí se svou maminkou a mladší sestrou v domě pro osamělé rodiče s dětmi v tísni, kde pracuji jako sociální pracovnice. Filip chodí do 8. třídy, jeho mladší sestřička navštěvuje mateřskou školu. Maminka se o své děti hezky stará, finančně na tom ale není dobře. Ze zdravotních důvodů musela skončit v zaměstnání a nyní pobírá jen dávky hmotné nouze. Filipův tatínek hradí výživné, to je ale stanoveno jen v minimální výši. Filip byl nedávno u oční lékařky, kde bylo zjištěno, že špatně vidí do dálky a potřebuje brýle. Protože na ně ale v rozpočtu maminky nejsou peníze, rozhodly jsme se spolu požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,765 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Filipa, se kterým bydlí v domě pro osamělé rodiče s dětmi

Patnáctiletý Filip je můj šikovný syn, který mi moc pomáhá jak s domácností, tak i s péčí o svoji malou sestřičku Adrianku. Umí uvařit i uklidit, nedělá mu problém přečíst Adriance pohádku. Některé dny sice nemá na nic náladu, ale kdo by se mu divil – puberta dokáže s mladým člověkem pořádně zamávat.

Se svými dětmi bydlím v domě pro osamělé rodiče s dětmi. Snažím se jim dopřát vše potřebné, bohužel ale disponuji jen malými příjmy. Pracovala jsem jako uklízečka, ale ze zdravotních důvodů jsem práci musela opustit. Nyní jsem evidovaná na úřadu práce a naše rodina je odkázaná na dávky hmotné nouze.

Nyní je potřeba pořídit Filipovi brýle. Jednou za mnou totiž přišel s tím, že špatně vidí, a tak jsme šli rovnou k oční lékařce. Domů jsme odcházeli s předpisem na brýle na dálku. V současné době si však nemohu dovolit brýle koupit, v rodinném rozpočtu na ně nemám peníze, proto vás moc prosím o pomoc. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě