společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Filipovi na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Marcela  Štěpánková
Patron příběhu

Marcela Štěpánková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Filip bydlí se svou maminkou a mladší sestrou v domě pro osamělé rodiče s dětmi v tísni, kde pracuji jako sociální pracovnice. Filip chodí do 8. třídy, jeho mladší sestřička navštěvuje mateřskou školu. Maminka se o své děti hezky stará, finančně na tom ale není dobře. Ze zdravotních důvodů musela skončit v zaměstnání a nyní pobírá jen dávky hmotné nouze. Filipův tatínek hradí výživné, to je ale stanoveno jen v minimální výši. Filip byl nedávno u oční lékařky, kde bylo zjištěno, že špatně vidí do dálky a potřebuje brýle. Protože na ně ale v rozpočtu maminky nejsou peníze, rozhodly jsme se spolu požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,765 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Filipa, se kterým bydlí v domě pro osamělé rodiče s dětmi

Patnáctiletý Filip je můj šikovný syn, který mi moc pomáhá jak s domácností, tak i s péčí o svoji malou sestřičku Adrianku. Umí uvařit i uklidit, nedělá mu problém přečíst Adriance pohádku. Některé dny sice nemá na nic náladu, ale kdo by se mu divil – puberta dokáže s mladým člověkem pořádně zamávat.

Se svými dětmi bydlím v domě pro osamělé rodiče s dětmi. Snažím se jim dopřát vše potřebné, bohužel ale disponuji jen malými příjmy. Pracovala jsem jako uklízečka, ale ze zdravotních důvodů jsem práci musela opustit. Nyní jsem evidovaná na úřadu práce a naše rodina je odkázaná na dávky hmotné nouze.

Nyní je potřeba pořídit Filipovi brýle. Jednou za mnou totiž přišel s tím, že špatně vidí, a tak jsme šli rovnou k oční lékařce. Domů jsme odcházeli s předpisem na brýle na dálku. V současné době si však nemohu dovolit brýle koupit, v rodinném rozpočtu na ně nemám peníze, proto vás moc prosím o pomoc. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě