Filipovi na kvalitnější přípravu do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Ing. Alena Egersdorfová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Ing. Alena Egersdorfová, DiS.

klíčový - doprovázející pracovník

Komentář patrona

S Filipem a jeho pěstounkou se znám od ledna roku 2019, kdy jsem rodinu začala doprovázet jako klíčový pracovník organizace pověřené k výkonu sociálně-právní ochrany dětí. Filip od 10 do 16 let vyrůstal v zařízení ústavního typu. Ve 13 letech se seznámil s budoucí pěstounkou, která o něj v zařízení pečovala jako kmenová vychovatelka. Pěstounka si chlapce brala na návštěvy a společně se v září roku 2018 rozhodli, že si požádají o pěstounskou péči. Pěstounka už má 4 dospělé děti a 3 vnoučata. Společně s Filipem bydlí v přízemí rodinného domu, v 1. patře žije pěstounky syn s přítelkyní, kteří očekávají narození potomka. S ohledem na příchod šestnáctiletého chlapce do domácnosti se zvedly náklady, které pěstounka bez potíží hradí. Filip však nyní potřebuje ke svému studiu na střední škole počítač, jehož pořízení není ve finančním možnostech pěstounky.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,339 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pěstounka vypráví příběh Filipa, který to neměl v životě snadné

Filipa (16 let) jsem poznala před 4 lety v dětském domově, kam jsem nastoupila jako vychovatelka. Tehdy mu bylo 13 let a bál se o svou budoucnost. Jeho maminka byla neléčená alkoholička a otec už nežil. Filip se do dětského domova dostal proto, že se o něj nikdo nestaral, často se do noci toulal venku. Se situací, do které se dostal, si nevěděl rady, a tak zlobil, nerespektoval autority. Proto z dětského domova putoval do výchovného ústavu. V té době jsem si ho už brala na víkendy, později byl se mnou i o letních prázdninách. Od ledna letošního roku ho mám konečně v pěstounské péči.

Filip se bohužel stále pere sám se sebou. Proto spolu momentálně pracujeme na tom, aby si dal do pořádku vnitřní život, snažím se ho motivovat ke studiu. Protože Filip nikdy neměl domov, chybí mu spousta věcí, které mu zajišťovala ústavní péče. Nemá nic z toho, co mají kluci v jeho věku (např. jízdní kolo, lyže, počítač apod.). Nejdůležitější je však pro něj počítač, který potřebuje ke svému studiu. Protože mu ho ale pořídit nemůžu, dovolila jsem si oslovit vás s žádostí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě