Filipovi na součástky k závodnímu kolu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

komponenty na závodní kolo (pláště na kola a ráfky)

Obrázek daru
Gabriela Štěrbová
Patron příběhu

Gabriela Štěrbová

sociálně aktivizační pracovnice - terapeutická asistentka

Komentář patrona

Při své práci terapeutického asistenta jsem se setkala s trenérem reprezentace, který má Filipa ve svém týmu. Trenér mě přivedl na myšlenku, že bych mohla tomuto talentovanému a velmi nadějnému mladému sportovci pomoci. Filip teď potřebuje vybavení na kolo, na které rodina nemá peníze. Příspěvek na nákup potřebného vybavení by Filipovi pomohl na jeho cestě za sportovními úspěchy a jemu i jeho mamince umožnil lépe zvládat finanční náročnost tohoto sportu.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,880 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohl Filip zazářit na mezinárodní sportovní scéně

Jmenuji se Filip a už pátým rokem se věnuji závodění na horském kole. Nechci se moc chlubit, ale v této disciplíně a kategorii patřím k nejlepším v České republice. Takže se vlastně asi chlubím. Podle reprezentačního trenéra jsem nadějný a talentovaný, na trénincích trávím většinu svého času. Abych mohl držet krok s evropskou, nebo dokonce světovou špičkou, musím trénovat a závodit i v zahraničí. Náklady na takové závody ale rok od roku stoupají. Velké jsou i náklady na dopravu, registraci do závodů, náhradní komponenty, ochranné a povinné vybavení, spotřební materiál jako jsou speciální pláště a ráfky.

Bydlím jen s mamkou a mladším bráškou. Mamka je hrozně hodná a starostlivá, ale i když je skoro pořád v práci, nemůže mě tolik finančně podporovat. Nemá řidičák a nemáme ani auto, ale dopravu na tréninky a závody mám naštěstí vyřešenou. Každý den na sobě tvrdě pracuji, trénuji a snažím se zlepšovat svou fyzickou přípravu. O prázdninách trávím většinu času na brigádách, abych si maximálně přispíval na pokrytí nákladů souvisejících se závody. Ve školním roce se kromě studia na učilišti snažím pomáhat mamce, starám se o mladšího brášku a babičku, tak na brigády čas není.

Bohužel teď nemáme peníze na pláště na kolo, kterých za sezónu běžně spotřebuji zhruba osm, a speciální ráfky. Velmi rád bych dostal šanci rovnocenně závodit s těmi nejlepšími evropskými a světovými závodníky, a to bez plášťů a ráfků nepůjde. A protože to s mamkou sami neufinancujeme, prosím o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě