Fixační sedátko pro nezdolného optimistu Tomáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

fixační sedátko "go to seat"

Obrázek daru
Martina Kvasničková
Patron příběhu

Martina Kvasničková

ředitelka/učitelka v mateřské škole

Komentář patrona

Tomášek nastoupil do naší mateřské školy začátkem letošního školního roku. Je to moc milý a hodný kluk. Hned první den ve školce nás všechny chytil za srdce svou laskavou a milou povahou. Ač to nemá v životě lehké, rozdává úsměvy na všechny strany, je empatický ke svým kamarádům a svou bojovností a pracovitostí jde nám všem příkladem. Zkrátka jsme moc rádi, že máme tak bezvadného kamaráda, našeho Tomáška, ve školce. Tomášek vyrůstá v rodině s maminkou a svým mladším bratrem. Maminka se snaží pro Tomáška udělat vše, co je v jejích silách. A věřte, že sil má na rozdávání. Tomáškovi velmi prospívá pobyt a vzdělávání v naší mateřské škole, a také samozřejmě rehabilitace a hipoterapie. Tomáškovo znevýhodnění vyžaduje kromě běžných věcí také spoustu speciálních pomůcek, které mu nejen usnadní život, ale hlavně přispějí k vyšší kvalitě života, a to i po zdravotní stránce. Fixační sedátko pomůže Tomáškovi při četných činnostech během dne ve školce, doma, během cestování. Zajistí mu větší pohodlí, ale především mu pomůže po zdravotní stránce, kdy jeho tělo bude ve správné poloze a zpevněné.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,113 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Pětiletý Tomášek je nesmírně chytré a vnímavé dítě, které bohužel trpí nejtěžší formou dětské mozkové obrny. Jeho maminka-samoživitelka a mladší bráška ale dělají všechno pro to, aby měl hezký život a krásné dětství.

Tomášek už pět let poctivě cvičí podle Vojtovy metody, 2 x ročně jezdí do lázní a pravidelně absolvuje hipoterapie. Velmi mu také prospívá čas strávený ve školce – má tam svého asistenta, který mu s ledasčím pomůže. Tomášek je velký dříč a nyní se snaží lézt. S maminky pomocí se už dokáže postavit. Lékaři jsou přesvědčeni o tom, že při neustálé rehabilitaci a cvičení se Tomášek jednou na vlastní nohy postaví sám.

Maminka by mu teď ráda pořídila speciální sedátko. To by zafixovalo Tomáškův hrudník, a tím mu pomohlo k lepšímu a rovnému sedu. Sedátko se dá umístit v podstatě kamkoli – na gauč, křeslo i do kočárku, do houpačky i na zem. Dítě, které v něm sedí, posiluje svaly i ve zdánlivě klidných situacích (např. u jídla nebo sledování pohádek). Maminky příjmy však nejsou příliš velké a nákup fixačního sedátka si nemůže dovolit. Pomůžeme my?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě