Folklorní letní tábor pro Lukáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

folklorní letní tábor na pět dní na Slovensku

Obrázek daru
Mgr. Renata  Studenková
Patron příběhu

Mgr. Renata Studenková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice. S Lukáškovou rodinou spolupracuji od roku 2016. Společně především hledáme řešení jejich tíživé finanční situace. Maminka pracuje a tatínek platí výživné, ale peníze v rodině přesto chybí. Maminka má z minulosti dluh, který teď musí splácet, a tatínek splácí hypotéku, tudíž si vyšší výživné nemůže dovolit hradit. Lukášek je nejmladší ze čtyř sourozenců. Dochází do folklorního souboru, který pořádá o letních prázdninách tábor, kam by moc rád jel, ale maminka mu ho bohužel nemůže zaplatit. Váš příspěvek Lukáškovi umožní strávit týden o letních prázdninách se svými kamarády, kde si užije spolu legrace. Pojďme mu společně pomoci!

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lukáška, který by rád odjel se svým folklorním souborem na letní tábor

Jedenáctiletý Lukášek je nejmenší ze čtyř sourozenců. Má starší sestru Petrušku a starší bratry dvojčata, Románka a Ondráška. Sourozenci ho občas zlobí a popichují, ale starají se o něj a nedají na ně dopustit. Společně s nimi Lukášek dochází do folklorního souboru, kde ještě s dalšími kamarády tančí a zpívá. Krásně hraje na housle a nedávno se stal členem dětské cimbálovky. Vypadá to, že z ně roste umělec.

Jeho maminka je ale bohužel na všechno sama. Lukáškův otec před časem od rodiny odešel a maminka, ač dělá, co může, nemá dost peněz na to, aby sebe a své děti zabezpečila. Lukášek by moc rád jel na letní tábor, který folklorní soubor pořádá, aby se naučil nové taneční kroky a zažil s kamarády nějaké to dobrodružství, ale v rodině bohužel peníze na zaplacení tábora nejsou.

Lukáškova maminka ale vidí, jak je pro něj letní tábor a vůbec celý folklorní soubor důležitý. Jako každý malý chlapec by i Lukášek měl mít možnost trávit léto tak, jak si nejvíc přeje. Proto se maminka rozhodla podat žádost Patronovi dětí a za jakoukoliv pomoc se zaplacením letního tábora upřímně děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě