Folklorní letní tábor pro Ondráška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

folklorní letní tábor na pět dní na Slovensku

Obrázek daru
Mgr. Renata  Studenková
Patron příběhu

Mgr. Renata Studenková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Ondráškovou rodinou spolupracuji od roku 2016. Společně hledáme především řešení jejich tíživé finanční situace. Maminka pracuje a tatínek platí výživné, ale peníze v rodině přesto chybí. Maminka má z minulosti dluh, který teď musí splácet, a tatínek splácí hypotéku, tudíž si vyšší výživné nemůže dovolit hradit. Ondrášek je z dvojčat, kromě bratra Románka má ještě dva sourozence. Dochází do folklorního souboru, který pořádá o letních prázdninách tábor, kam by moc rád jel, ale maminka mu ho bohužel nemůže zaplatit. Váš příspěvek Ondráškovi umožní strávit týden o letních prázdninách se svými kamarády, kde si užije spolu legrace. Pojďme mu společně pomoci!

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Ondráška, který by moc rád jel se svým folklorním souborem na letní tábor

Dvanáctiletý Ondrášek je opravdu talentovaný mladý muž. Společně se svými sourozenci dochází do folklorního souboru, kde vyniká. Miluje folklor a všechno kolem něho, výborně zpívá, dokonce se podílel na nahrávání dětského folklorního CD. Hraje na housle a je součástí dětské cimbálovky. Skvěle tančí a mezi dětmi je oblíbený, každý se s ním chce kvůli jeho milé povaze kamarádit. A když se pro něco nadchne, jde do toho s velkou vervou. Rád by v létě jel na tábor, který jeho soubor pořádá, nedovede si představit, že by léto trávil jinak.

Před časem se bohužel jeho rodina dostala do těžké situace. Ondráškův otec od rodiny odešel a jeho maminka zůstala na čtyři děti sama. Třebaže chodí do práce a otec poctivě platí výživné, rodina je na tom s penězi špatně a nemůže si dovolit žádné mimořádné výdaje. Zaplatit Ondráškovi a jeho sourozencům letní folklorní tábor nepřipadá v úvahu.

Maminka si uvědomuje Ondráškovo nadšení a nadání, ale peníze ušetřit nedokáže. Ale aby splnila synovo přání, podala žádost o pomoc Patrona dětí a doufá v jakýkoliv příspěvek. Přispějeme, aby Ondrášek mohl v létě se svými sourozenci a kamarády ze souboru zažít velké folklorní dobrodružství?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě