společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Folklorní letní tábor pro Petrušku

Přispívali jste na

folklorní letní tábor na pět dní na Slovensku

Mgr. Renata  Studenková
Patron příběhu

Mgr. Renata Studenková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Petruščinou rodinou spolupracuji od roku 2016. Společně především hledáme řešení jejich tíživé finanční situace. Maminka pracuje a tatínek platí výživné, ale peníze v rodině přesto chybí. Maminka má z minulosti dluh, který teď musí splácet, a tatínek splácí hypotéku, tudíž si vyšší výživné nemůže dovolit hradit. Petruška je nejstarší sourozenec, je moc šikovná, pomáhá v domácnosti i s péčí o své tři mladší bratříčky. Dochází do folklorního souboru, který pořádá o letních prázdninách tábor, kam by moc ráda jela, ale maminka jí ho bohužel nemůže zaplatit. Váš příspěvek Petrušce umožní strávit týden o letních prázdninách se svými kamarády při činnosti, kterou má ze všeho nejraději. Pojďme jí společně pomoci!

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Petrušky, která by moc ráda jela na folklorní letní tábor

Petruška je čtrnáctiletá šikovná slečna, která ze všeho nejraději dochází do folklorního souboru. Většinu času je tichá, stydlivá a uzavřená, ale mezi dětmi, které zpívají a tančí, se cítí skoro jako doma a je nadšená. V létě by ráda jela na letní tábor, který folklorní soubor pořádá. Představa, že prozpívá a protančí celých pět dní, je krásná. Bohužel je ale uhrazení tábora nad finanční možnosti Petruščiny rodiny.

Petruščin otec totiž od rodiny odešel a maminka zůstala se čtyřmi dětmi sama. Třebaže pracuje a šetří, kde se dá, peníze v rodině neustále chybí. Maminka vidí, jak Petrušce pobyt v kroužku svědčí, jak je veselejší, otevřenější a sebevědomější, ale na zaplacení letního tábora peníze nezbývají.

Moc ráda by ale dopřála dětem nejen to, co nutně potřebují, ale i to, co ze srdce chtějí, a proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Za jakýkoliv příspěvek na Petruščin letní tábor upřímně děkuje. Pojďme splnit Petrušce její největší přání!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě