Folklorní letní tábor pro Petrušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

folklorní letní tábor na pět dní na Slovensku

Obrázek daru
Mgr. Renata  Studenková
Patron příběhu

Mgr. Renata Studenková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Petruščinou rodinou spolupracuji od roku 2016. Společně především hledáme řešení jejich tíživé finanční situace. Maminka pracuje a tatínek platí výživné, ale peníze v rodině přesto chybí. Maminka má z minulosti dluh, který teď musí splácet, a tatínek splácí hypotéku, tudíž si vyšší výživné nemůže dovolit hradit. Petruška je nejstarší sourozenec, je moc šikovná, pomáhá v domácnosti i s péčí o své tři mladší bratříčky. Dochází do folklorního souboru, který pořádá o letních prázdninách tábor, kam by moc ráda jela, ale maminka jí ho bohužel nemůže zaplatit. Váš příspěvek Petrušce umožní strávit týden o letních prázdninách se svými kamarády při činnosti, kterou má ze všeho nejraději. Pojďme jí společně pomoci!

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Petrušky, která by moc ráda jela na folklorní letní tábor

Petruška je čtrnáctiletá šikovná slečna, která ze všeho nejraději dochází do folklorního souboru. Většinu času je tichá, stydlivá a uzavřená, ale mezi dětmi, které zpívají a tančí, se cítí skoro jako doma a je nadšená. V létě by ráda jela na letní tábor, který folklorní soubor pořádá. Představa, že prozpívá a protančí celých pět dní, je krásná. Bohužel je ale uhrazení tábora nad finanční možnosti Petruščiny rodiny.

Petruščin otec totiž od rodiny odešel a maminka zůstala se čtyřmi dětmi sama. Třebaže pracuje a šetří, kde se dá, peníze v rodině neustále chybí. Maminka vidí, jak Petrušce pobyt v kroužku svědčí, jak je veselejší, otevřenější a sebevědomější, ale na zaplacení letního tábora peníze nezbývají.

Moc ráda by ale dopřála dětem nejen to, co nutně potřebují, ale i to, co ze srdce chtějí, a proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Za jakýkoliv příspěvek na Petruščin letní tábor upřímně děkuje. Pojďme splnit Petrušce její největší přání!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě