Fotbalistovi Alexovi na roční jízdné do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

roční jízdenku na vlak do školy; dar zajišťují České dráhy

Obrázek daru
Hana  Nováková
Patron příběhu

Hana Nováková

rodinná sociální asistentka

Komentář patrona

Alex je velmi hravý chlapec, kterého vídám při návštěvách jeho maminky. Společně s ní řešíme různá rodinná témata, jako jsou hledání vhodnějšího bydlení, řešení finančního zajištění rodiny, nácvik domácí školní přípravy a rozvoj dovedností jejích pěti dětí. Alex je ve škole trochu pomalejší a pracuje s asistentkou. Prioritou rodiny je nyní nalezení nového bydlení. To s maminkou, která aktivně možnosti bydlení vyhledává, nyní řešíme nejvíce. Komerční nabídky jsou však pro rodinu příliš drahé (prvotní náklady na zajištění bytu jsou průměrně 30-40 tisíc korun) a samotný počet členů domácnosti (celkem sedm) zase představuje problém s ohledem na pravidla nastavená městem pro udělování městských bytů. Přesto se oba rodiče snaží dělat maximum a ze svého rodinného rozpočtu, který je tvořen převážně sociálními dávkami, se snaží šetřit na bydlení. To, co by Alexovi a jeho rodině nyní nejvíc pomohlo, je pořízení roční jízdenky do školy. Protože se nám dlouhodobě nedaří najít bydlení ve městě, kde Alex se svými bratry navštěvuje školu, dojíždí denně do školy vlakem. A tak vás společně s jeho rodiči žádám o pomoc. Roční jízdenka pro Alexe rodině alespoň částečně odlehčí v rozpočtu, ze kterého se snaží šetřit na zajištění prvotních nákladů spojených s bydlením.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Alexe, který jezdí do školy vlakem

Devítiletý Alex je společenský kluk, kterému je nejlépe v kolektivu svých kamarádů. Má také moc rád fotbal a využívá každou volnou chvilku k tomu, aby mohl běhat s míčem po hřišti.

Alex bydlí s maminkou, tatínkem a čtyřmi sourozenci v pronajatém bytě. V poslední době ale mají s bydlením potíže. Byt, ve kterém žijí, totiž není zkolaudovaný, takže rodina přišla o příspěvek na bydlení. Tím vyvstal problém, jak zaplatit nájem. Jeden měsíční nájem jim pronajímatel strhl z kauce, jak ale za bydlení zaplatí příští měsíc, rodina netuší.

Maminka zatím nemůže pracovat, protože jejího nejmladšího synka nevzali do školky. Tatínek chodí po brigádách, zajistit početnou rodinu se mu ale nedaří. A tak žijí převážně z dávek státní sociální podpory.

Nemalou částku z rodinného rozpočtu měsíčně vydají za Alexovo jízdné do školy. Rodině by proto velmi pomohl příspěvek na vlak, který by pokryl Alexovo jízdné na celý rok. Díky tomu by rodiče nemuseli mít strach, zda jim na synkovu cestu do školy zbydou peníze, a mohli své myšlenky a čas věnovat řešení bydlení. Jejich prioritou je totiž ušetřit každou korunu, aby mohli své rodině zajistit nové bydlení a uhradit kauci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě