Fotbalové soustředění pro Ondru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

fotbalové soustředění

Obrázek daru
Mgr. Marta  Doležalová
Patron příběhu

Mgr. Marta Doležalová

pracovnice Centra pro náhradní rodinnou péči

Komentář patrona

Ondra žije se svojí babičkou a jejími dětmi. V září se aktivně zapojil do fotbalového kroužku a fotbal mu moc jde. Všichni z něj mají velkou radost a pro Ondru je to první opravdový úspěch. Baví ho i škola, má ale potíže s řečí, což ho trošku limituje. A tak je šťastný, když na pravidelných trénincích slyší od trenéra slova chvály a uznání. S Ondrovou babičkou spolupracuji již přes dva roky. Pravidelně se potkáváme a musím uznat, že rodina dělá velké pokroky. Konečně mají lepší bydlení, vědí, jakou péči Ondra se svojí vývojovou vadou řeči potřebuje, babička zvládá péči o 5 dětí a celkově je rodinná situace stabilizovaná. Nyní ale babička nemůže Ondrovi uhradit fotbalové soustředění, na to už peníze nejsou. Pro něj je to ale první příležitost, jak být někde sám, bez babičky, a navíc po boku svých nejlepších kamarádů. Moc Ondrovi přeji, aby na soustředění mohl odjet, a věřím, že mu s tím dárci Patrona dětí pomohou.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Ondry, který vyrůstá u babičky

Téměř desetiletý Ondra začal před půl rokem chodit do fotbalového kroužku. Předtím trávil hodně času u lega, teď už ale žije jen pro fotbal. Babička, která ho má od jeho narození v péči, ho v tomto sportu podporuje, protože je ráda, že má konečně něco, co ho opravdu baví.

Ondra odjakživa bojuje s různými vývojovými problémy. Špatně mluví, proto s ním babička chodí na logopedii, navštěvuje ale také speciálně pedagogické centrum. V některých věcech za svými vrstevníky zaostává, pomalu je ale začíná dohánět. Někdy býval smutný, protože si uvědomoval, že ho jeho kamarádi v ledasčem předčí. S fotbalem ale do jeho života přišel nový elán a radost.

Místní klub, ve kterém Ondra trénuje, se chystá na soustředění a byli by rádi, kdyby jel Ondra s nimi. Babička by mu takový zážitek moc ráda dopřála, problém je však v tom, že na to nemá peníze. Kromě Ondry má v péči další 4 děti a na soustředění jí už nezbývá. Pojďme proto Ondrovi přispět my.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě