Františkovi na intenzivní neurorehabilitační pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitaci po dobu 3 týdnů v Centru Hájek

Obrázek daru
Kateřina  Kosinová
Patron příběhu

Kateřina Kosinová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Dvouletý František se potýká s dětskou mozkovou obrnou. Maminka se to dozvěděla společně s informací, že jejímu dítěti chybí 7 centimetrů mozku. Lékaři ji také postrašili tím, že bude František ležák. V tu chvíli se ale maminka nadechla a prohlásila: „František ležák nebude, já ho rozchodím!“ A já nepochybuji o tom, že se jí to podaří, s Františkem totiž dělá zázraky. I když je František částečně ochrnutý a trpí tupozrakostí, ležákem není. Maminka s ním denně cvičí, pravidelně také jezdí na neurorehabilitační pobyty. Aby spolu ale opět mohli na jeden takový pobyt odjet, potřebují sehnat peníze na jeho financování. A tak spolu žádáme o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 81,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh veselého Františka

František neměl snadný vstup do života. Po svém příchodu na svět nedýchal a lékaři ho museli resuscitovat. František naštěstí zabojoval a už dva roky je tady s námi. Následky poporodních komplikací si ale ponese po celý život.

František se dnes potýká s důsledky dětské mozkové obrny, která mu byla diagnostikována v 9. měsíci. Nejvíce má postiženou levou stranu těla, která ho téměř neposlouchá. Po zjištění diagnózy jsem s ním okamžitě začala cvičit podle Vojtovy metody a zařekla se, že to jako rodina zvládneme.

František je dnes usměvavým klukem, který rád poznává svět. Nejraději si hraje s naším pejskem, kterému vydrží hodiny házet balónky. Baví ho sledovat auta a užívá si naše procházky. Je to takový můj malý průzkumník. Umí ale také příkladně zlobit a výborně se vztekat.

O Františka se už nějaký čas starám sama. Jeho tatínek s námi nežije, ale pravidelně se s Františkem vídají. Náklady na synovu léčbu, rehabilitace a hipoterapie jsou pro mě opravdu velké. Doposud jsem vše hradila z úspor, ty však pomalu docházejí. František by měl letos absolvovat třítýdenní neurorehabilitační program, který si už vyzkoušel. Výsledky byly skvělé, takže je potřeba ho co nejčastěji opakovat. V rodinném rozpočtu už ale na tento pobyt nejsou peníze a pojišťovna nepomůže. Několikrát jsem ji žádala o pomoc, které se mi nedostalo. Proto jsem se obrátila na Patrona dětí.

Není to vždycky snadné, ale jsem šťastná, že Františka mám. Už od jeho narození jsme věděla, že pro jeho štěstí a zdraví udělám všechno na světě, proto jsem sepsala tento příběh. Děkuji vám, že jste si ho přečetli.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě