Františkovi na intenzivní rehabilitační pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pobyt KLIM-THERAPY; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Anna Mazalová
Patron příběhu

Anna Mazalová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Františka znám od jeho narození. Jsem dlouholetá kamarádka rodiny a s maminkou od začátku prožívám vše, co se kolem jejího synka, který se odmalička trápí s dětskou mozkovou obrnou, děje. V současné době František nechodí, po rehabilitacích, na které pravidelně dojíždí, je ale znát značný pokrok v jeho pohybových dovednostech. Například se s pomocí dokáže postavit. Aby se Františkův stav zlepšoval, musí pravidelně absolvovat nákladné rehabilitační pobyty, které bohužel nejsou financovány pojišťovnami. Jeden takový by měl podstoupit v létě, protože si však Františkovi rodiče nemohou takový výdaj dovolit, obrací se s mojí podporou na Patrona dětí.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 6000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Františka, který bojuje s následky dětské mozkové obrny

S manželem máme dva syny, Daniela (18 let), studenta gymnázia, a Františka (12 let). Společně žijeme v rodinném domku, který jsme vybudovali ještě před narozením mladšího chlapce. Manžel pracuje jako dělník, já se doma starám o Františka.

František přišel na svět na Štědrý den roku 2007 a byl pro nás krásným vánočním dárkem. Bohužel se velmi brzy ukázalo, že osud k němu nebude laskavý. Krátce po narození onemocněl a v pouhých čtyřech měsících byl hospitalizován v nemocnici. Když jsme si ho o něco později odváželi domů, dost se nám ulevilo. V domácím prostředí se našemu chlapečkovi ale opět přitížilo a my znovu zamířili do nemocnice, kde mu lékaři zjistili pneumokokovou infekci.

František byl dlouho v umělém spánku, připojený na plicní ventilaci. Trpěl nedostatkem kyslíku v těle a měl sepsi. Lékaři postupně stanovili diagnózu, která zněla: dětská mozková obrna, mentální retardace a opožděný psychomotorický vývoj.

František nedávno oslavil 12. narozeniny, s následky dětské mozkové obrny ale stále bojuje. Má opožděný psychořečový vývoj, vadu sluchu i zraku, skoliózu hrudní i bederní části páteře, projevy neuro-ortopedické poruchy a poruchu koordinace. Po absolvovaných speciálních cvičeních a rehabilitacích se však jeho stav zlepšuje. Dokáže sám sedět a s pomocí i stát, neohroženě se pouští také do prvních krůčků. Velkou oporou je mu jeho chodítko.

I když má mnoho postižení, všichni v rodině doufáme a věříme, že jednou bude sám chodit. Lékaři nám doporučují 2x až 3x ročně absolvovat rehabilitační pobyty, které se mu snažíme pravidelně dopřávat, a to už od jeho tří let. Teď nám ale docházejí úspory. Zdravotní pojišťovna nám lázeňskou péči proplácí pouze 1x ročně, ostatní pobyty hradíme z rodinného rozpočtu. Mnoho peněz nás také stojí různé zdravotní pomůcky (chodítko, kočár, mechanické vozíky, speciální zdravotní židlička, brýle apod.).

A tak bychom vás chtěli požádat o příspěvek na intenzivní program pohybové terapie KLIM-THERAPY. Když František tuto terapii absolvoval naposledy, viditelně se zlepšily jeho motorické funkce i držení těla. Budeme vám vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě