Františkovi na školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně na školní rok 2020/2021

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

sociální pracovnice

Komentář patrona

Františka a jeho prarodiče znám díky spolupráci rodiny a sociálně aktivizační služby, kde působím jako sociální pracovnice. Prarodiče mají v péči tři vnoučata, o která nebyli jejich drogově závislí rodiče schopni se řádně postarat. Babička s dědou však disponují jen starobními důchody a přídavky na děti, výživné bohužel ani jeden z rodičů neplatí. Finanční rozpočet je velmi napjatý a rodina se pohybuje na hranici hmotné nouze, velmi by jim proto pomohl příspěvek na Františkovy školní obědy, na které doma nejsou peníze. I když František nemá obědy zaplacené, musí bohužel do jídelny docházet spolu s dalšími dětmi a přihlížet tomu, jak ostatní jedí. Pojďme mu proto pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,356 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Františka, který se sourozenci vyrůstá u babičky a dědy

Devítiletý František je milý a chytrý kluk, který vyrůstá se svými dvěma sourozenci u prarodičů. Babičku s dědou má moc rád, hodně času u nich trávil i v době, kdy ještě bydlel s rodiči. Ti se však o své děti nedokázali pořádně postarat, proto prarodiče podali návrh, aby byly děti svěřeny do jejich péče.

Rodina dnes bydlí v bytě 2+1. Žijí jen ze starobních důchodů a přídavků na děti. Rodiče by na děti měli platit výživné, to se ale bohužel neděje. Protože je oběma prarodičům přes sedmdesát let, přivýdělky už nejsou v jejich fyzických možnostech.

Babička s dědou se o svá vnoučata příkladně starají, trápí je však, že momentálně nemohou Františkovi zajistit školní obědy. Naštěstí se obrátili na Patrona dětí, kde věříme, že jim společně dokážeme pomoci. Za váš finanční dar budou nesmírně vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě