společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Františkovi na školní pomůcky, obědy a družinu

Zpětná vazba

Klidný začátek školního roku pro Františka

Krásný den, jménem Františka i projektu Patron dětí bychom Vám rádi ještě jednou poděkovali za Váš finanční dar na pomoc příběhu: Františkovi na školní pomůcky, obědy a družinu Osmiletý František a jeho sourozenci vyrůstají u babičky s dědou.

Číst dále ⟶
Přispívali jste na

školní obědy, družinu a školní pomůcky na školní rok 2019/2020

Bc. Ladislava  Pošvová
Patron příběhu

Bc. Ladislava Pošvová

terénní pracovnice sociálně aktivizační služby

Komentář patrona

Pracuji jako terénní pracovnice sociálně aktivizační služby v organizaci Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s. a s prarodiči malého Františka spolupracuji od letošního února, kdy jim byla svěřena do péče 3 vnoučata. Prarodiče potřebují podporu při komunikaci s úřady a se školou, snažíme se jim ale také poskytovat emocionální podporu. Děti vídám celkem pravidelně. Jsou moc šikovné a citlivé, s prarodiči mají vybudovaný silný a hezký vztah. František půjde do 2. třídy a jde mu to moc dobře. Je aktivní, baví ho učit se nové věci. Babička s dědou si však nemohou dovolit financovat mu školní obědy a družinu. František také potřebuje školní pomůcky, které jsou požadovány školou. Jde ale o další výdaj, který významně zasahuje do rodinného rozpočtu. Prarodiče se proto rozhodli s mojí pomocí požádat o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,685 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Františka, který vyrůstá u babičky a dědy

Osmiletý František vyrůstá se svými sourozenci u prarodičů. Babičku s dědou má moc rád, hodně času u nich trávil i v době, kdy ještě bydlel s rodiči. Ti se však o své děti nedokázali pořádně postarat, proto prarodiče podali návrh, aby byly děti svěřeny do jejich péče.

Rodina dnes bydlí v bytě 2+1. Žijí jen ze starobních důchodů, přídavků na děti a příspěvku na bydlení. Rodiče by na děti měli platit výživné, to se ale bohužel neděje. Protože je oběma prarodičům přes sedmdesát let, přivýdělky už nejsou v jejich fyzických možnostech.

Babička s dědou se o svá vnoučata příkladně starají, trápí je však, že momentálně nemohou Františkovi zajistit školní obědy, družinu ani nezbytné školní pomůcky. Naštěstí se obrátili na Patrona dětí, kde věříme, že jim společně dokážeme pomoci. Za váš finanční dar budou nesmírně vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Zbývá 2 dny
Vzdělání
Zbývá 17 dní
Vzdělání
Zbývá 25 dní
Aničce na školu v přírodě
0 Kč
Cílová částka 2,450 Kč
Podpořit příběh