Fyziologický roztok a další potřeby pro Danielku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

injekční stříkačky plněné fyziologickým roztokem a inkontinenční podložky

Obrázek daru
Markéta  Junová
Patron příběhu

Markéta Junová

rodinná známá

Komentář patrona

Daniela je čtrnáctileté děvče, které znám od jejího narození díky její mamince, se kterou jsme rodinnými přáteli již několik let. Danielka trpí syndromem krátkého střeva, od kterého se odvíjí další zdravotní problémy, a tak potřebuje celodenní péči. Největší oporou je její maminka. Ta o Danielu pečuje každý den. Jelikož se při péči o Danielu musí striktně dodržovat sterilní podmínky při přípravě infuzních roztoků a vaků, má maminka možnost využít sterilní předplněné stříkačky naplněné fyziologickým roztokem, které slouží k ředění léků v ampulích sloužících k nitrožilní výživě. Daniela má též střevní vývod (ileostomii), jelikož jí bylo odebráno 80 % střev, a tak používá stomické sáčky. Běhěm výměny sáčku je potřeba inkontinenčních podložek. Tyto dvě zdravotní pomůcky nejsou hrazeny pojištovnou, proto se obracím na Vaši nadaci Patron dětí s žádostí o pomoc pro tuto rodinu.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,622 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Natálky

Danielka je spíše samotářské povahy, ráda si maluje a vybarvuje, sleduje pohádky, luští křížovky a plave, když jí to zdravotní stav dovolí. Má vrozenou Hirschprungovu chorobu, to je chybění gangliových buněk na střevní sliznici a nervových vláken, které posouvají potravu směrem ke konečníku. Tato nemoc postihla 80 % střev, tj. celé střevo tlusté, včetně Bauhinské chlopně a skoro celé tenké střevo, kterého jí zůstalo po narození pouze 25 centimetrů. Vzhledem k tak krátkému střevu není schopná vstřebat potravu ústy, a tak jí byl voperován pod klíční kost centrální žilní katetr, díky němuž je napojována na výživové vaky. Též jí byl operativně vytvořen střevní vývod, kterým se střevní obsah odvádí do stomického sáčku.

Tato nemoc hodně ovlivnila její duševní, psychický i fyzický vývoj. Dnes má střevo dlouhé zhruba 80 centrimetrů, ale stále to nestačí na život bez střevního vývodu a každodenní infuzní terapie. Touto cestou bych ráda požádala o finanční příspěvek pro Danielu k zakoupení určitých zdravotních pomůcek. Ty by jí pomohly usnadnit život a odstranit život ohrožující stavy spojené s otravou krve a následnou sepsí organismu. Budu ráda za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě