společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Gábince na letní taneční tábor a taneční lekce

Přispívali jste na

letní taneční tábor + celoroční lekce v tanečním studiu www.mgdance.cz

Ing. Michaela Gatěková
Patron příběhu

Ing. Michaela Gatěková

lektorka tance

Komentář patrona

Jsem lektorkou Gábinky v Taneční škole MG Dance. Znám ji již rok a půl a společně jsme se poprvé potkaly na natáčení pořadu RYTMIX v České televizi. Gábinka má vrozenou oční vadu a ADHD. Žije pouze s tatínkem. Věnuje se karibským a latinskoamerickým tancům. Jako profesionální lektorka hodnotím její práci v klubu opravdu kladně, na svůj věk je velmi šikovná, rozhodně talentovaná, o čemž svědčí i její výkonnostní posun za poslední dobu. Jednoznačně můžu říci, že se zlepšuje a v tanci dělá velké pokroky. Na trénincích je Gábinka velmi pracovitá, trénuje s velikým nadšením a nasazením, v tanečním oboru toho má hodně před sebou. Jako její trenéři (já a kolega Jakub Mazůch) budeme Gabku nadále podporovat a zlepšovat její taneční dovednosti. Je nám velkou radostí rozvíjet její talent, protože víme, že ji tanec všeobecně činí šťastnou a rozvíjí její celkovou osobnost.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Devítiletá Gábinka žije jen s taťkou, ráda by ale protancovala léto i celý rok

Moje dcerka Gábinka se narodila s vzácnou oční vadou, kterou nelze léčit. K tomu se pere s ADHD, psychickými potížemi a astmatem. Žije společně se mnou již více než dva roky, kdy od nás odešla její matka a bratr. Já sám jsem v částečném invalidním důchodu a čeká mě řada operací, takže na trhu práce mám minimum šancí najít práci.

Gabča navštěvuje soukromou speciální logopedickou školu, kde se poprvé v rámci natáčení televizního pořadu Rytmix setkala s hlavními protagonisty tohoto pořadu, úžasnými tanečníky a lektory. Ti u ní i přes její potíže odhalili obrovský potenciál. Minulý školní rok od jejich vedením udělala obrovský pokrok a tento školní rok byla dokonce vybrána do jejich tanečního studia, kde i díky vaší pomoci letos může denně trénovat. V současné době se připravuje na několik soutěží pod hlavičkou taneční organizace.

Vrozená oční vada obnáší bohužel s sebou kromě velice špatného zraku i vliv na koordinaci pohybu a rovnováhu. Tanec, který Gábinka nadevše miluje, jí výrazně pomáhá. Zlepšilo se jí vnímání rovnováhy, koordinace, po psychické stránce se také velice změnila. Už to není ta zakřiknutá holčička v rohu, ale roste z ní sebevědomá slečna, která se již nebojí postavit před publikum čítající i několik set lidí, nebo před porotce na soutěži. V tanečním studiu našla spoustu přátel, kteří jí pomáhají zahnat stesk po bratrovi, se kterým se bohužel nyní často nevidí.

Gábinka chce nadále rozvíjet to, co se už naučila, taneční tábor a další rok ve studiu jí zcela určitě posunou v tanci zase o kousek výš. Více si věří, a tak je dokonce odhodlaná poprvé v životě spát mimo domov právě na tanečním táboru, který její klub organizuje a na který by strašně ráda jela. Podaří se to však jedině tehdy, když se najdou dobří lidé, co jí na něj přispějí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Elišce na letní tábor
Zbývá měsíc
Cílová částka 5,500 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Letní tábor pro Míšu a Niki
Zbývá měsíc
Cílová částka 7,600 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Adélce na brýle a letní tábor
Zbývá měsíc
Cílová částka 6,456 Kč
Podpořit příběh