Gábince na letní taneční tábor a taneční lekce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní taneční tábor + celoroční lekce v tanečním studiu www.mgdance.cz

Obrázek daru
Ing. Michaela Gatěková
Patron příběhu

Ing. Michaela Gatěková

lektorka tance

Komentář patrona

Jsem lektorkou Gábinky v Taneční škole MG Dance. Znám ji již rok a půl a společně jsme se poprvé potkaly na natáčení pořadu RYTMIX v České televizi. Gábinka má vrozenou oční vadu a ADHD. Žije pouze s tatínkem. Věnuje se karibským a latinskoamerickým tancům. Jako profesionální lektorka hodnotím její práci v klubu opravdu kladně, na svůj věk je velmi šikovná, rozhodně talentovaná, o čemž svědčí i její výkonnostní posun za poslední dobu. Jednoznačně můžu říci, že se zlepšuje a v tanci dělá velké pokroky. Na trénincích je Gábinka velmi pracovitá, trénuje s velikým nadšením a nasazením, v tanečním oboru toho má hodně před sebou. Jako její trenéři (já a kolega Jakub Mazůch) budeme Gabku nadále podporovat a zlepšovat její taneční dovednosti. Je nám velkou radostí rozvíjet její talent, protože víme, že ji tanec všeobecně činí šťastnou a rozvíjí její celkovou osobnost.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Devítiletá Gábinka žije jen s taťkou, ráda by ale protancovala léto i celý rok

Moje dcerka Gábinka se narodila s vzácnou oční vadou, kterou nelze léčit. K tomu se pere s ADHD, psychickými potížemi a astmatem. Žije společně se mnou již více než dva roky, kdy od nás odešla její matka a bratr. Já sám jsem v částečném invalidním důchodu a čeká mě řada operací, takže na trhu práce mám minimum šancí najít práci.

Gabča navštěvuje soukromou speciální logopedickou školu, kde se poprvé v rámci natáčení televizního pořadu Rytmix setkala s hlavními protagonisty tohoto pořadu, úžasnými tanečníky a lektory. Ti u ní i přes její potíže odhalili obrovský potenciál. Minulý školní rok od jejich vedením udělala obrovský pokrok a tento školní rok byla dokonce vybrána do jejich tanečního studia, kde i díky vaší pomoci letos může denně trénovat. V současné době se připravuje na několik soutěží pod hlavičkou taneční organizace.

Vrozená oční vada obnáší bohužel s sebou kromě velice špatného zraku i vliv na koordinaci pohybu a rovnováhu. Tanec, který Gábinka nadevše miluje, jí výrazně pomáhá. Zlepšilo se jí vnímání rovnováhy, koordinace, po psychické stránce se také velice změnila. Už to není ta zakřiknutá holčička v rohu, ale roste z ní sebevědomá slečna, která se již nebojí postavit před publikum čítající i několik set lidí, nebo před porotce na soutěži. V tanečním studiu našla spoustu přátel, kteří jí pomáhají zahnat stesk po bratrovi, se kterým se bohužel nyní často nevidí.

Gábinka chce nadále rozvíjet to, co se už naučila, taneční tábor a další rok ve studiu jí zcela určitě posunou v tanci zase o kousek výš. Více si věří, a tak je dokonce odhodlaná poprvé v životě spát mimo domov právě na tanečním táboru, který její klub organizuje a na který by strašně ráda jela. Podaří se to však jedině tehdy, když se najdou dobří lidé, co jí na něj přispějí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě