Gabrielkovi na obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole

Obrázek daru
Gabriela Štěrbová
Patron příběhu

Gabriela Štěrbová

terapeutický asistent

Komentář patrona

Mladá maminka se stará o dva chlapce ve věku 5 a 6 let. Děti jí byly svěřeny do výhradní péče v červnu 2017. Tatínek se o své syny zajímá a vztahy mezi rodiči jsou v rámci možností stabilizované. Spolupráci s maminkou jsem navázala v únoru letošního roku a mohu říci, že je to velmi skromná a snaživá žena. Její finanční situace je však velmi špatná, a to i přesto, že pobírá nárokové sociální dávky. Její příjmy musí stačit na nájem, základní životní potřeby a na splátky exekutorům. Finanční prostředky na zaplacení obědů pro Gabrielka už ale nezbývají. Ten tak na stravu momentálně nemá nárok. Gabrielek je velmi hodný a já bych mu touto cestou ráda pomohla.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,762 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby neměl Gabrielek ve školce hlad

Pětiletý Gabrielek žije se svojí maminkou a starším bráškou. Tatínek s nimi nebydlí, ale pravidelně kluky navštěvuje.

Gabrielek chodí do školky, kde to má moc rád. Je totiž hodně společenský a baví ho hrát si s jinými dětmi. Je to hodný kluk, který dělá mamince jenom radost.

I když tatínek platí výživné 500 Kč měsíčně na každé dítě, peněz je v rodině velmi málo. Mamince nedávno skončila mateřská dovolená a nyní je evidována na úřadu práce. Dříve pracovala brigádně jako pomocná síla v kuchyni a teď si intenzivně hledá práci.

Se svými dětmi žije v bytě 2+1, kde je měsíční nájem 11 000 Kč, přičemž celkový příjem rodiny je 14 817 Kč. Maminka má na sebe také vedené 2 exekuce, své dluhy však poctivě splácí. Na obědy pro Gabrielka ale už peníze nemá. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě