Geniální, ale nemocné Lindě, přínáší klavír radost

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

akustické piano; dar zajišťuje Yamaha

Obrázek daru
Zuzana Wagnerová
Patron příběhu

Zuzana Wagnerová

Pracovnice ve školství

Komentář patrona

S Lindou se setkáváme na hodinách klavíru už 7 let. Od počátku byl nepochybný její hudební talent. Díky svému absolutnímu sluchu a výjimečné hudební představivosti své oblíbené skladby přenášela na klavír už jako malá.

Hra na klavír navíc přesahuje i do dalších oblastí Lindina rozvoje a života, který není snadný kvůli jejímu zdravotnímu handicapu. Klavír je jejím každodenním společníkem i prostředníkem ke komunikaci s okolním světem a v neposlední řadě také přístavem radosti a klidu. Linda je aktivní, má velkou výdrž a motivaci. Je trpělivou žačkou, s níž je trávit chvíle u klavíru radost.

Společně pracujeme na technických a výrazových dovednostech, což je podstatným předpokladem k interpretaci skladeb, které touží hrát. Linda však bohužel nemá možnost doma cvičit na akustický nástroj a to omezuje možnosti rozvoje technické a interpretační stránky hry, zvláště nyní s přibývající náročností skladeb. Stávající elektrické piano je pro hráče její kvality absolutně nevyhovující.

Linda a její sestra mají velkou oporu v mamince, která obě své dcery velmi podporuje. Kvalitní akustické piano by rodina přijala jako velký dar.

Společně jsme vybrali
celou částku 188,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pro výjimečně nadanou Lindu je klavír každodenní společník i prostředník ke komunikaci s okolním světem

Jsem maminka samoživitelka pečující o dvě dcerky. Starší Linda je patnáctiletá slečna s duší dítěte. Má diagnostikované kombinované postižení, které jí značně omezuje v komunikaci a pochopení našeho světa. Kvůli dlouhodobé imunologické léčbě musí mít Linda domácí vzdělávání.

Navazování vztahů se dceři moc nedaří, nemá téměř žádné kamarády. Radost a útěchu však nachází v hudbě, kterou z celého srdce miluje. S hudbou vstává i usíná a vyjadřuje díky ní své pocity. Ze všeho nejradši má hudbu klasickou, operu a hlavně hru na klavír. Kromě klavíru Linda hraje také na harfu, flétnu a nedávno se začala učit i na varhany.

Hře na klavír se Linda věnuje už 9. rokem. Klavír je její láska. Začala se učit sama, má totiž absolutní sluch, to znamená, že jí stačí si jednou poslechnout jakoukoliv melodii a pak ji i bez not dokáže úplně stejně zahrát. Po dvou letech samoučení Linda začala pravidelně docházet na hodiny klavíru k úžasné paní učitelce Zuzce do základní umělecké školy v Čelákovicích.

Doma Linda hraje a cvičí na elektrické piano. Tento nástroj jí ale bohužel neumožňuje rozvíjet svůj talent v takovém rozsahu, jak by si přála a velmi omezuje její možnosti. Touží po tom mít doma opravdové akustické piano, díky kterému by mohla hrát i technicky náročnější skladby a tvořit nádherné tóny. V budoucnu by se Linda chtěla hlásit na Deylovu konzervatoř, kde se pedagogové věnují žákům se zdravotním hendikepem. Vzhledem k Lindině nadání, píli a lásce k hudbě věřím, že by si piano skutečně zasloužila.

Kvůli nutnosti nepřetržité péče o dceru nemohu chodit do práce, a tak žijeme pouze z dávek sociálního minima. Můj příjem tak bohužel ani zdaleka nestačí na to, abych Lindě mohla akustické piano sama dopřát. Proto bych byla moc vděčná za vaši pomoc. Lindě byste splnili její obrovský sen. Za každý příspěvek už nyní z celého srdce děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě