Gymnastce Moničce na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Moničku i celou její rodinu jsem poznala před třemi lety, kdy jsem do jejich rodiny začala dojíždět jako poradkyně rané péče za nejmladší Kristýnkou. Monička žije v úplné rodině se třemi sourozenci, všechny děti ale bohužel mají nějaké zdravotní obtíže. Monička je velmi aktivní slečna, která miluje gymnastiku, do které pravidelně dochází. Loni měla možnost díky Patronovi dětí zažít svůj první letní tábor a byla z něj nadšená. Hned si našla nové kamarády, učila je různé gymnastické prvky a odnesla si spoustu krásných dětských zážitků. Byla bych moc ráda, kdybychom jí společně mohli opět tuto aktivitu zajistit, která k letním prázdninám bezesporu patří.

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh mentálně postižené Moničky, která se těší na letní tábor

Monička je jedenáctiletá slečna, která navštěvuje 4. třídu speciální školy. Do školy ji vždy někdo doprovází, protože máme strach pustit ji samotnou. Monička má totiž lehkou mentální retardaci, takže se klidně může stát, že se ztratí i v místech, která dobře zná. Bohužel ji trápí také epilepsie a nás děsí představa, že by ji přepadl záchvat a my nebyli poblíž. Monička je rovněž nesmírně hyperaktivní, takže je neustále v pohybu. Proto také už pátým rokem navštěvuje kroužek gymnastiky, kde se může pohybově vyřádit.

Letos bychom ji rádi poslali na letní tábor, který si užila už loni, a to díky štědrým dárcům Patrona dětí. Vrátila se z něj nadšená a už se nemůže dočkat, až zase uvidím své kamarády. Bohužel, momentálně není v našich finančních možnostech jí tábor zaplatit.

S manželem se staráme o 4 děti a každé z nich trpí různými zdravotními obtížemi. Dvacetiletý Jarek má dětskou mozkovou obrnu, epilepsii a středně těžkou mentální retardaci. Čtrnáctiletý Pavlík se potýká s lehkou mentální retardací a epilepsií a tříletou Kristýnku trápí strabismus a opožděný psychomotorický vývoj.

I když naše děti milujeme, péče o ně není snadná. Zejména finančně je to hodně těžké. Základní potřeby a chod domácnosti samozřejmě zajistíme, na volnočasové aktivity dětí nám už ale peníze nezbývají. Proto vás nyní prosíme o pomoc s úhradou letního tábora pro Moničku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě