Gymnazistce Amálce na první vykročení do světa

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na školní vzdělávací/poznávací zájezd s názvem "Za krásami Švýcarska"

Obrázek daru
MUDr. Adriana  Plisková
Patron příběhu

MUDr. Adriana Plisková

lékařka

Komentář patrona

Amálka je sedmnáctiletá studentka gymnázia, která doma pomáhá s péčí o své dva mladší sourozence. Hlavou rodiny je maminka samoživitelka, která se o své děti báječně stará. Nemůže jim sice dopřát vše, co si přejí, bere je ale na různé výlety a snaží se, aby byl jejich volný čas vyplněný smysluplnou činností. Ráda by Amálce dopřála poznávací zájezd do Švýcarska, který organizuje Amálčina škola. Protože si to však nemůže dovolit, obrací se s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Amálky, která žije s maminkou a dvěma sourozenci

Sedmnáctiletá Amálka je hudebně nadaná studentka gymnázia, která už několik hraje na housle a zpívá. Když doma trénuje, její dva mladší bráškové kolem ní tančí a zpívají si spolu s ní, což většinou končí hromadným záchvatem smíchu. Maminka je na Amálku moc pyšná. Dcerka jí pomáhá s péčí o děti, a aby mamince finančně ulevila, chodí si přivydělávat žehlením.

Amálka navštěvuje 2. ročník gymnázia a studuje s pěknými výsledky. Její škola pořádá v rámci učebních osnov poznávací zájezd do Švýcarska a Amálka by ráda jela. Ve Švýcarsku si procvičí a upevní znalost německého jazyka, ze kterého bude maturovat, rozmluví se a pozná místa, o kterých se zatím jen učila ve škole.

Maminka dá dohromady asi polovinu z částky potřebné na úhradu výletu, o zbytek se rozhodla požádat dárce Patrona dětí. Amálka ví, že spoustu věcí mít kvůli nedostatku peněz nemůže. Je skromná, umí šetřit, na výlet si ale našetřit nedokáže. Pro spokojený život nepotřebuje mít hodně věcí, zážitky, které jí rozšíří obzory a obohatí život, jsou ale důležité. Pojďme jí proto na poznávací zájezd přispět.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě