Handbike pro pohodářku Terezku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

handbike (přídavné zařízení k mechanickému vozíku); dar zajišťuje MEYRA ČR s.r.o.

Obrázek daru
Jana  Šafránková
Patron příběhu

Jana Šafránková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Terezčinou maminkou jsme velmi dobré kamarádky a známe se už léta. A i když je pro ni péče o postiženou dceru náročná, vždycky si najde čas i na mě a mé problémy. Její Terezka je moc milá dívka s upřímným srdcem, která ze všeho nejvíc touží po svobodnějším pohybu. Protože se ale narodila s kombinovaným postižením, dokáže se pohybovat jen na invalidním vozíku. Maminka s ní pravidelně rehabilituje, ráda by ale intenzitu cvičení zvýšila. Velkým pomocníkem by jí v tom byl handbike, díky kterému by Terezka posilovala horní polovinu těla a zároveň získala potřebnou volnost v pohybu ve venkovním prostředí. Handbike ale stojí velké peníze a pojišťovna na něj nepřispívá. Proto budeme já, Terezka i její maminka moc vděčné za to, když nám s jeho pořízením pomůžete. Předem vám z celého srdce děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 128,610 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své postižené dcerky Terezky

Celé těhotenství jsem se těšila na zdravé dítě. Měsíc před porodem mi však lékař sdělil, že se moje miminko narodí s řadou vývojových vad. Snažila jsem se smířit s tím, že přivedu na svět postižené dítě, myslím však, že se mi to tehdy nepodařilo. Na to, co mě čekalo, jsem nebyla vůbec připravená.

Terezka si s sebou do života přinesla hydrocefalus, při kterém dochází k hromadění mozkomíšního moku v mozku, a rozštěp páteře. Postupem času se přidala ještě epilepsie. Ve svých šestnácti letech má za sebou 19 operací, přesto je však na vozíku a potýká se s mentálním postižením.

Navzdory všem svým potížím je to však úžasná a veselá holka, která má ráda lidi. Někdy je však příliš důvěřivá a nedokáže rozlišit, zda jí chce někdo pomoci nebo ublížit, takže jsem neustále v pozoru a dohlížím na ni. Chodí do speciální školy, kde se jí moc líbí. Má ráda své spolužáky i paní učitelky a vždycky mi s nadšením vypráví, co skvělého se ve škole událo. Ve volném čase pak spolu jezdíme na výlety. A když je venku ošklivo, koukáme na pohádky nebo hrajeme deskové hry.

S Terezkou samozřejmě docházím na pravidelné rehabilitace, byla bych však ráda, kdyby mohla rehabilitovat ještě víc. A co tím mám přesně na mysli? Terezka je velký výletník a miluje pohyb venku, proto bych si pro ni moc přála handbike, což je přídavné zařízení na mechanický vozík. S handbikem by Terezka v podstatě získala kolo, se kterým bychom mohly společně vyrážet po okolí. Účinnou a zábavnou formou by také posilovala horní polovinu těla, což je vzhledem k jejím problémům s páteří nesmírně důležité. Terezka už měla možnost si handbike vyzkoušet a radostí přímo výskala. Handbike však stojí více než 100 000 korun, které jako samoživitelka rozhodně nemám.

Výdaje za péči o Terezku jsou totiž opravdu velké. Terezku vozím každý den do školy a ze školy, 2x týdně na rehabilitace, nutností je samozřejmě pojištění a provoz auta, bez kterého se neobejdeme, hygienické potřeby (Terezka trpí inkontinencí) a samozřejmě různé kompenzační pomůcky. Na drahý handbike tak nemám z čeho našetřit, a proto prosím o pomoc a příspěvek vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě