Haničce na školu v přírodě

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Bc. Marie  Pšenicová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Marie Pšenicová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem klíčovou pracovnicí Haničky a její sestry Rozárky. Jejich matka užívala a dodnes užívá návykové látky. Nechávala je přes noc samotné a zanedbávala je. Prarodiče pomáhali s výchovou holčiček už od jejich narození a dnes jsou jejich pěstouny. Matka nejeví o holčičky sebemenší zájem, poslední setkání skončilo konfliktem a byly nastaveny asistované styky, ke kterým kvůli nezájmu matky nikdy nedošlo. Otec se s dětmi nestýká vůbec, nikdy je neviděl. Naštěstí jsou Hanička s Rozárkou teď v nejlepších rukou a pěstounská péče vskutku plní svůj účel. Pěstouni se zajímají o jejich školní docházku, zdravotní stav, rozvoj osobnosti a dávají dětem vhodný vzor. Momentálně jsou oba bez práce, dědeček je kvůli operaci kolene v invalidním důchodu a musí tedy opatrně hospodařit se svými financemi. Vzhledem k tomu, že mají kromě vlastní dcery v péči ještě dvojčata, tak se výdaje vždy zdvojnásobují. Holčičky dochází do mateřské školky a prarodiče by je rádi poslali na školu v přírodě, aby se začlenily do kolektivu, poznaly nové děti, zažily nové situace a vyzkoušely první odloučení od svých prarodičů. Bohužel si ale nemohou dovolit dvojčatům školu v přírodě zaplatit.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh své vnučky Haničky

Vnučku Haničku a její dvojče Rozárku máme s manželem v pěstounské péči. Dvojčata to neměla v životě jednoduché. Otec je nikdy neviděl a jejich maminka, moje dcera, propadla závislosti na drogách a o dcery se nezajímá. Nechávala je často přes noc samotné, nedbala na jejich školní docházku ani na zdravotní péči. Jednou je nechala u nás na víkend a už se pro ně nevrátila. Od té doby se o ně staráme my a snažíme se jim všechno vynahradit. Mají vlastní pokojíček, hrají si na zahradě, jsou veselé a těší se do první třídy.

Haničku nic nezastaví. Je čiperná, pořád něco objevuje. Ráda mi pomáhá v domácnosti, maluje a jezdí na kole. Ve školce jí to baví a moc se těší na školu v přírodě. Já se těším s ní, myslím, že jí to velmi prospěje. Najde si nové kamarády a zažije spoustu nových věcí, které by s námi nezažila. Bohužel si nemůžeme dovolit Haničce školu v přírodě zaplatit.

Pracuji jako asistentka pedagoga, ale momentálně jsem bez práce a manžel je v invalidním důchodu po operaci kolene. Musíme být tedy s penězi velmi šetrní. Škola v přírodě je ale pro Haničku velmi důležitá a na radu sociální pracovnice jsem se rozhodla zvolit tuto cestu a požádat Patrona dětí o příspěvek. Za jakoukoliv pomoc Vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě