Házenkářské soustředění pro sporťáka Jirku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

házenkářské soustředění, zajistí HC Dukla Praha

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jirka žije se svojí maminkou a bráškou v pronajaté chatičce, která je od nejbližší autobusové zastávky vzdálená 2 km. Kvůli dluhům tatínka přišli o rodinný dům i chatu. Celé roky otec o své syny nejeví žádný zájem, a dokonce jim dluží obrovskou částku na výživném. Maminka je na kluky úplně sama. Pere s osudem a snaží se poskytnout klukům to nejlepší, co v dané situaci může. Naučila se vyžít s málem, ale na kroužky, soustředění, školy v přírodě nebo třeba nové boty a oblečení peníze prostě scházejí. Oba sourozenci jsou naprosto úžasní kluci. Houževnatí a velcí sportovci.

Letos v zimě, kdy se porouchalo auto a na nebylo na opravu, chodili kluci na tréninky a do školy 2 km cestu i několikrát denně. Jirka i tak ani jednou házenou nevynechal. Trénink přece nemůže vynechat! :-) Moc jim držím palce a přimlouvám se u vás všech, kteří tento příběh čtete, pomozte Jirkovi. Díky Vám stráví 14 dní se sportem s kamarády z týmu. Splňme, prosím, jeden úplně normální sen malého sportovce!

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Jirka mohl zúčastnit soustředění s týmem házenkářů

Jsem maminkou dvou prima kluků. Honzíka, kterému je 8 let a Jirku, kterému je 10 let. Moji kluci to nemají v životě jednoduché. Kromě toho, že se potýkají každý se svým zdravotním problémem, vyrůstají bez otce, který se na výchově nepodílí ani v nejmenším. Neplatí na kluky výživné, a navíc nám zanechal obrovské dluhy, díky kterým jsme přišli o střechu nad hlavou.

Bydlíme v podnájmu v chatové osadě. Kluci jsou moc hodní, pomáhají mi a dobře se učí. A to i přes to, že Honzík velmi špatně vidí a je dyslektik. Jiřík má zas jen jednu funkční ledvinu a je po těžké operaci. Kluci si ale nezoufají a jsou veselí a čilí :-). Moc rádi sportují. Oba se už od 5 let věnují hasičskému sportu a hrají házenou za HC Dukla Praha.

Jelikož si teď nemohu dovolit vzít dovolenou a už vůbec ne s kluky někam jet, tráví Jirka s Honzíkem prázdniny střídavě se mnou v práci nebo sami doma. Mám strach, aby se jim v době mé nepřítomnosti něco nestalo, tak jim nedovoluji jít ani ven. Pro Jirku by bylo fajn, kdyby si mohl prázdniny aspoň trochu užít třeba na házenkářském soustředění s partou kamarádů. Na to mi však finance opravdu nezbývají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě