Hendikepovanému Milánkovi na cyklovozík

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

cyklovozík Junior Elegance; dar zajišťuje BENECYKL, s.r.o.

Obrázek daru
Pavlína  Tomiczková
Patron příběhu

Pavlína Tomiczková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Pracovala jsem jako asistentka v mateřské škole pro tělesně a mentálně postižené děti, kterou Milánek navštěvoval. S jeho rodiči jsem se spřátelila a zůstali jsme v kontaktu i poté, co Milánek odešel na základní školu. Milánkovi dnes dělám asistentku na různých akcích a při rozličných aktivitách. Milánek má od narození těžké mentální a tělesné postižení, potřebuje celodenní péči a permanentní dohled. Potřebuje nakrmit, pomoct s hygienou, oblékáním, nedomluví se a moc věcí nechápe. Často se ale směje, takže i když má svůj vlastní svět, odlišný od toho našeho, vím, že dokáže být šťastný. Milánka znám téměř osm let a doufám, že ještě hodně dlouho budu součástí jeho života. Vyrůstá v milující rodině, má mladšího brášku, který je už taky školák. Rodina ráda sportuje a chodí na různé akce, je pro ně však složité Milánka do všeho zapojovat. Líbí se mi ale, že i na úkor spousty ústupků to zvládají a neodsouvají ho na druhou kolej. Vozík za kolo rodině pomůže vyrážet na cyklovýlety i s Mílou, který sám jezdit nemůže. Protože je ale pořízení vozíku opravdu nákladné, prosíme o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 38,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Rodiče vypráví příběh Milánka, který se pere s řadou zdravotních problémů

Náš dvanáctiletý Milánek je milý a usměvavý kluk, který má rád společnost a dění kolem sebe. Bydlí s námi a bráškou v panelovém domě. Dříve jsme všichni společně vyráželi na cyklovýlety, dnes už to ale nejde. K výletům totiž potřebujeme cyklovozík, na který v rodinném rozpočtu nemáme peníze. A proč je pro nás cyklovozík tak důležitý?

Milánka trápí genetická vada, centrální hypotonický syndrom a ortopedická vada, těžké ADHD a středně těžká mentální retardace. Neumí si dojít sám na záchod, takže nosí plenky, kvůli mentální retardaci zatím nemluví. Nezvládá orientaci v prostoru, má těžkou poruchu soustředění, a kvůli své hyperaktivitě musí být neustále pod dohledem. Neumí se sám najíst ani napít, proto ho krmíme.

Co nás ale trápí nejvíce je jeho hypotonie, jinými slovy svalová ochablost. Ta způsobuje, že Milánek špatně chodí, pajdá a zakopává. Procházky tak nepřichází v úvahu stejně jako kolo, na kterém nedokáže jezdit. Abychom tedy mohli jako rodina vyrážet na cyklovýlety, které máme opravdu rádi, potřebujeme pro Milánka cyklovozík. Díky cyklovozíku by náš hendikepovaný syn konečně zažil pořádný výlet a naše rodina by mohla společný volný čas trávit aktivně. Protože ale vozík stojí téměř 40 000 korun, které bohužel nemáme, prosíme vás o pomoc. Předem všem moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě