Hiporehabilitace a komunikátor pro Aničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní víkendovou hipoterapii a sadu speciálních komunikátorů

Obrázek daru
Eva Zahálková
Patron příběhu

Eva Zahálková

asistentka pedogoga

Komentář patrona

Aničku znám ze školky, kde s ní pracuji jako asistentka pedagoga. Máme spolu moc hezký vztah, Anička je vždy dobře naladěná a usměvavá. Ve spolupráci s jejími rodiči se snažím neustále hledat způsoby, jak ji posunout dále ve vývoji. V současné době chodí s rodiči na intenzivní rehabilitace, díky kterým se velmi zlepšila její chůze. Když ji dva lidé chytí za ruce, dokáže jít, což je velký pokrok. Problémem je však stále komunikace, protože Anička nemluví. Skvělou pomůckou by pro ni byl v této oblasti zejména speciální komunikátor. Je také hodně lekavá a každý neznámý zvuk ji velmi vyplaší. Se zklidněním jí pomáhají hiporehabilitace, při nichž také protáhne a posílí své tělo. Rodiče by jí rádi dopřáli intenzivní víkendovou hiporehabilitaci, ta je však spolu se sadou komunikátorů nad jejich finanční možnosti. A tak vás prosí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Aničky, která se pere s dětskou mozkovou obrnou

Šestiletá Anička se narodila s nevýraznou svalovou ochablostí, tzv. hypotonií, a lehce nedovyvinutou kyčlí. Dnes už víme, že hypotonici musí neustále rehabilitovat a cvičit, aby tělo posílili, naše Anička ale v roce a půl dostala na nohy třmínky, které jí zcela zabránily v pohybu. Když jí je lékaři později sundali, měli jsme doma místo aktivního dítěte hadrovou panenku. Začali jsme s ní ale okamžitě cvičit a podařilo se nám ji trošku rozpohybovat. Tehdy jsme už věděli, že naše holčička prodělala dětskou mozkovou obrnu.

V loňském roce absolvovala operaci kyčle, po níž skončila s polovinou těla v sádře, a tak se z ní stal znovu ležáček. Když se po sundání sádry znovu pokusila o samostatné krůčky, měli jsem z toho velkou radost, osud jí ale nepřál a ona si nalomila druhou nožku. Letos podstoupila stabilizační operaci, která nedopadla podle našich očekávání. Anička bohužel stále vyvrací nohy v kotnících a nechodí. Kromě toho nedokáže sama ani jíst, nemluví, nosí plenky a trápí ji skolióza páteře.

Pravidelně s ní jezdíme na intenzivní neurorehabilitace na kliniku AXON, kde nám nedávno doporučili intenzivnější hipoterapii (terapie s využitím pohybu koňského hřbetu), která Aničku velmi uklidňuje a při níž zároveň posiluje oslabené tělo. Zároveň nám byl doporučen také komunikátor, do kterého se dá nahrát třicetivteřinový vzkaz, který si Anička může pouštět neustále dokola. Díky tomu bude moci efektivně trénovat komunikaci a porozumění řeči, což zoufale potřebuje. Věřím, že tím dostane ten správný podnět, který ji nastartuje k mluvení.

Protože se však s manželem staráme o 3 děti a péče o Aničku je finančně dost náročná, nemůžeme si hiporehabilitace ani komunikátor dovolit, proto vás moc prosíme o příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě