Hiporehabilitace pro Aničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitace; dar zajišťuje Kamenitý vrch, z.s.

Obrázek daru
MUDr. Markéta  Janatová
Patron příběhu

MUDr. Markéta Janatová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Anička je veselá dvouletá holčička s obrovskou vůlí, odhodláním a nadšením pro život. Plnohodnotné zapojování do všech dětských aktivit a radostí jí však komplikuje dětská mozková obrna. Pravidelná dlouhodobá hipoterapie by jí mohla pomoci zlepšit zejména chůzi, koordinaci pohybu a rovnováhu. Pozitivní vliv hipoterapie předpokládám v celé biopsychosociální rovině. Jistě se dostaví zlepšení nejen v oblasti motoriky, ale také v rozvoji kognitivních funkcí, komunikace a kvality života. Už při prvním pohledu na koně byla Anička doslova nadšená a hned první hipoterapii zvládla v plném časovém rozsahu. Bohužel se jedná o poměrně nákladnou záležitost, s jejímž financováním rodiče potřebují pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky, která má potíže s rovnováhou

Naše adoptovaná Anička nedávno oslavila své 2. narozeniny. Je to veselá, čilá a společenská holčička a má moc ráda vodu, proto jsme s ní začali chodit do kroužku plavání. Bazén nám však kvůli koronaviru zavřeli, což Aničku moc mrzí, a tak dovádí alespoň ve vaně. Nedávno se také naučila jezdit na tříkolce a pilně trénuje, aby jí to šlo ještě o něco lépe.

Anička se narodila bezdomovkyni, která v době těhotenství brala drogy, proto už v době, kdy byla u pěstounů, podstoupila spoustu testů včetně magnetické rezonance, aby se vyloučila případná mentální retardace a další poruchy. Testy tehdy nic neodhalily a my si Aničku adoptovali jako zdravou holčičku.

Dnes má bohužel problémy s rovnováhou a předpokládá se, že má dětskou mozkovou obrnu v mírnější formě. Anička začala stejně jako její vrstevníci chodit, její chůze je ale nejistá a postupně se spíš zhoršuje. Nejprve jsme si mysleli, že problém bude v nožkách, ortoped však nic neodhalil. Až po konzultacích u neurologa jsme zjistili, že problém je v centrální nervové soustavě a že bude potřeba komplexní řešení.

Anička je naše vymodlená holčička a je kouzelná. Je moc šikovná, poctivě cvičí podle Vojtovy metody, rehabilituje a my ji zahrnujeme veškerou naší láskou. Pro to, aby jí bylo lépe, uděláme všechno na světě. Když jsme se tak na semináři pro adoptivní rodiče dozvěděli o hiporehabilitaci (terapie s využitím pohybu koňského hřbetu), hned jsme se rozhodli ji vyzkoušet. Mezi námi tam totiž pobíhaly asi pětileté děti, které měly původně podobné obtíže jako Anička, po absolvování hiporehabilitace se však jejich stav zlepšil. Nezdálo se, že by nějak kulhaly.

Aniččina první lekce byla skvělá. Koně se vůbec nebála, skoro to vypadalo, že je u něj dnes a denně. Při jízdě na koni naše holčička trénuje rovnováhu, posiluje celé tělo a k tomu si psychicky odpočine, proto bychom v hiporehabilitacích rádi pokračovali. Bohužel si to už ale nemůžeme dovolit. Kromě Aničky máme ještě devítiletého syna, který také potřebuje naši péči a pozornost, a tak vám budeme moc vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě