Hiporehabilitace pro autistku Jasmínku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitace na jeden rok; dar zajišťuje Centrum Kociánka

Obrázek daru
Marta  Kotasová
Patron příběhu

Marta Kotasová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Jasmínka dochází na hipoterapii do Centra Kociánka od svých 3 let. Tato terapie jí velmi pomáhá zlepšovat její fyzickou i psychickou kondici, přináší jí také silné emoční prožitky a pocity radosti a souznění. Hiporehabilitace Jasmínce pomáhá výrazně zmírnit napětí, tiky a úzkost, které v sobě má, a vede k uvolnění a relaxaci, což hodně pomáhá i k lepšímu soustředění a odpočinku. Jasmínka je pak vyrovnanější. Financování pravidelných hiporehabilitací teď však není v maminčiných silách, proto se obrátila na Patrona dětí s prosbou o příspěvek. Předem děkuji za vaši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Jasmínky, kterou jízda na koni zbavuje úzkostí a tiků

Desetiletá Jasmínka je moje usměvavá holčička, která se statečně pere se vším, co jí osud přichystal. Ráda si hraje s ostatními dětmi, bohužel se ale někdy stává, že ji od sebe odhánějí. Jasmínka totiž nemůže mluvit. Navíc má i tiky a občas se projevuje hlasitými skřeky, jak moc se snaží něco říct. Jinak miluje vodu a vyřádí se při výrobě slizu. Toho máme doma spoustu.

Jasmínka se narodila jako zdravé a krásné dítě, které se hezky vyvíjelo. Po očkování, které absolvovala v šesti měsících, se ale ze dne na den úplně změnila. O rok později mi lékaři sdělili, že je moje holčička postižená dětským autismem a vývojovou dysfázií.

Protože je to ale moje šikovná princezna, naučila se po několika letech tvrdé dřiny komunikovat (i když ne mluvením) a rozumí už téměř všemu, co jí říkám. Výrazně se také zlepšil oční kontakt a roste z ní veselá a společenská slečna. Za typického autistu by ji tak dnes už nikdo nepovažoval. Velkým problémem však zůstává mluvení. I když se Jasmínka hodně snaží, zatím jí to moc nejde. Maličké pokroky ale vidět jsou, z čehož se obě dvě upřímně radujeme.

Jasmínka bohužel trpí úzkostmi, které se navenek projevují jako tiky. Když ji vidím, jak chodí po špičkách nebo zběsile mává brčkem, vím, že se necítí dobře. S uvolňováním napětí jí hodně pomáhají hiporehabilitace, které ji zbavují úzkostí i tiků. Uvolňují také svaly na nožkách, které Jasmínka hodně namáhá právě chůzí po špičkách. Na koni se vždy krásně uklidní, úplně se rozplyne a zažívá maximální meditaci. Tyto stavy absolutního klidu jsou pro nás zázrakem.

Dokud to šlo, dokázala jsem všechny logopedie, ergoterapie, hipoterapie i lázně financovat sama. Úspory už ale docházejí, proto jsem velice vděčná za jakoukoli pomoc zvenčí. Kromě Jasmínky mám ještě staršího syna, a protože jsem samoživitelka, není to pro mě zrovna snadné. Proto prosím Patrona dětí o pomoc s financováním dalších hiporehabilitací, které jsou pro Jasmínku moc důležité.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě