Hiporehabilitace pro Danielku s DMO

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

13 lekcí hiporehabilitací; dar zajišťuje z.s. PRO DOTYK

Obrázek daru
Kamila  Zárubová
Patron příběhu

Kamila Zárubová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice v Centru Therasuit, které propojuje poskytování sociální a zdravotní služby. Danielku a její rodinu jsem poznala v lednu roku 2017, kdy navštívili Centrum a projevili zájem o poskytování našich služeb. Od té doby se s Danielkou setkávám pravidelně jedenkrát v týdnu, kdy dochází na nácvikové činnosti, které jí poskytujeme prostřednictvím sociální rehabilitace. Snažíme se jí poskytnout podmínky pro rozvoj pohybových, sociálních i komunikačních dovedností. Danielka také několikrát během roku využívá zdravotní službu Terapii Therasuit, která jí pomáhá rozvíjet se v pohybových dovednostech. Rodiče se snaží, aby se co nejvíce přiblížila svým vrstevníkům a byla samostatnější a soběstačnější, proto hledají všechny možnosti, které by jí v tom pomohly. Velmi dobré zkušenosti mají s hiporehabilitacemi, které jejich dcerce pomáhají fyzicky i psychicky. Protože je však jejich další financování nad finanční možnosti rodiny, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,350 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky, kterou pohyb na koňském hřbetu léčí

Sedmiletá Danielka je moje usměvavá a společenská holčička, která má ze všeho nejraději koně. Pravidelně proto spolu vyrážíme na hiporehabilitace (rehabilitace využívající pohyb koně k terapeutickým účelům), které jsou balzámem pro její duši. Ráda koníky hladí a hřebelcuje, nejšťastnější však je, když na nich může jezdit.

Danielka má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu a těžkou mentální retardaci. Nechodí, nemluví a neobejde se bez plenek. Jízda na koni jí pomáhá s posilováním celého těla a s rovnováhou, zároveň působí blahodárně na její psychiku.

Hiporehabilitace je však poměrně nákladnou záležitostí. V naší rodině pracuje jen manžel, já jsem doma a celodenně se starám o Danielku. Máme ještě malého synka, který chodí do školky. Z manželova platu zvládáme hradit pravidelnou terapii TheraSuit, která stojí několik desítek tisíc korun, na hiporehabilitace už nám ale peníze nezbývají. Proto se na vás obracíme s žádostí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě