Hiporehabilitace pro Emmičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní hiporehabilitační pobyt v Centru hiporehabilitace Mirákl, o.p.s.

Obrázek daru
Romana  Bočková
Patron příběhu

Romana Bočková

Rodinné centrum ROZÁRKA

Komentář patrona

Emmičku a její rodinu znám z Rodinného centra ROZÁRKA. Maminka se na naše centrum obrátila s žádostí o radu a pomoc a spolu s Emmou a jejím bratrem Matýskem využívá našich aktivit. Rodinné centrum ROZÁRKA přispívá ke zlepšení kvality života a posílení role rodinného života, podporuje rozvoj komunity, podporuje rovnosti šancí rodin s dítětem se znevýhodněním a monoparentálních rodin, zkvalitnění jejich života a rozvoj osobnosti. Emmička trpí kombinovanou vývojovou a pohybovou retardací. V léčbě pohybového aparátu by jí moc pomohla intenzivní hiporehabilitace, kterou jí doporučují lékaři. Pří této terapii je klasická fyzioterapie a rehabilitace doplňována o další terapeutické metody, které přispějí k rozvoji Emmičky v oblasti motorické, psychické a sociální. Hiporehabilitace je fyzioterapeutická metoda využívající přirozený pohyb koně v kroku jako stimul a rehabilitační prvek. Krok koně se promítá do trojrozměrného pohybu koňského hřbetu, který se stává pro terapii jedinečnou balanční plochou. Cílem je správné zasazení klienta do pohybu kráčejícího koně, dosažení pohybové souhry klienta s pohybem hřbetu koně a jemné koordinace případných změn. Tím dochází k aktivaci ať už retardovaných nebo postižených pohybových programů, které jsou způsobeny poruchou CNS, onemocněním nebo úrazem.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Emmičky, která se pere s těžkým osudem

Emmička je velmi usměvavé dítě, pro které si osud přichystal spoustu překážek. Emmička je ale moc statečná a se všemi potížemi se pere jako lev. V jejím boji jí je skvělým parťákem bráška Matýsek. Jejich vztah nejlépe vystihuje slovní spojení „nerozlučná dvojka“. Emmička má také moc ráda berušky – jednu má na spaní (bez té neusne) a spoustu dalších na oblečení i hračkách. Berušky jsou u nás prostě všude.

Emmička se narodila v půlce května roku 2017. Už ve 20. týdnu těhotenství jsem věděla, že si na svět přinese těžkou srdeční vadu. Svoji první operaci srdce podstoupila v prvních pěti dnech svého života. Domů se podívala, až když měla téměř měsíc, já ale byla šťastná a říkala jsem si, že to nejhorší je snad za námi.

S Emmičkou jsme jezdili na pravidelné kontroly k dětskému lékaři i kardiologovi, všechno vypadalo relativně dobře. Později jsem ale začala mít pocit, že je Emmiččin vývoj pomalejší, ale přičítala jsem to hlavně dlouhé rekonvalescenci po operaci. Pak ale přišel první epileptický záchvat. Emmičku okamžitě letecky převezli do nemocnice. Kromě epilepsie tam mojí holčičce diagnostikovali také centrální hypotonický syndrom (svalovou ochablost), což vysvětlilo její pomalejší motorický vývoj. Měsíc od hospitalizace pak Emmička prodělala plánovanou operaci srdce. Kvůli komplikacím, které se po této operaci objevily, však musela na sál potřetí. Dlouhých 18 dní byla v umělém spánku, a když ji lékaři konečně probudili, byla úplně jiná. Z našeho ročního dítěte se stal opět novorozenec. Emmička totiž nezvládala vůbec nic.

Lékaři nás postupně připravovali na to, s čím se budeme při péči o Emmičku potýkat. Učili mě, jak s ní správně cvičit a rehabilitovat, co dělat, když ji přepadne epileptický záchvat. A časem přibyly i další diagnózy jako těžká mentální retardace, atrofie mozku a středně těžká nedoslýchavost.

S některými diagnózami toho moc neuděláme, něco ale ovlivnit můžeme. Protože víme, že má Emmička naději na to, že i přes svalovou hypotonii bude chodit, soustředíme se na to. Velmi se nám osvědčila hiporehabilitace, která jí prospívá fyzicky i mentálně. Emmička má zatím hodně slabé nožky, které ji neudrží, to by se ale díky hiporehabilitaci mohlo změnit. Pojišťovny bohužel tento druh terapií neproplácejí, jenže my jsme teď Emmičce pořídili speciální kočárek, jehož koupě nás finančně vyčerpala. Měsíční náklady na její léčbu jsou navíc obrovské, takže nám momentálně na hiporehabilitace nezbývají finance. A proto jsme se obrátili na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě