Hiporehabilitace pro Matyáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitace v Centru Mirákl

Obrázek daru
Lukáš  Juriga
Patron příběhu

Lukáš Juriga

rodinný přítel

Komentář patrona

Malého Matyáška a jeho rodinu znám jako rodinný přítel. Jeho příběh je moc smutný. Matyášek se 40 minut po narození začal dusit zbytky plodové vody, byl bez kyslíku a tak má velmi těžkou formu mozkové obrny a poškozený zrak. Matyášek i jeho rodiče bojují a dělají všechno pro to, aby ho rozpohybovali. Péče je finančně velmi náročná, proto se rozhodli poprosit Patrona dětí o příspěvek na hiporehabilitaci, která přináší takto postiženým dětem velké pokroky.

Společně jsme vybrali
celou částku 60,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malého bojovníka Matyáška

Matyášek trpí dětskou mozkovou obrnou s postižením všech čtyř končetin a má problémy se zrakem. Narodil se jako zdravé dítě, 40 minut po porodu se však dusil zbytky plodové vody a byl dlouhou dobu bez kyslíku. Jeho stav se ještě zkomplikoval v půl roce věku, kdy dostal vysoké horečky a zkolaboval mu organismus. Tři týdny byl v bezvědomí v nemocnici. Je ale velký bojovník a dostal se z toho! Matyáška a jeho rodiče čeká dlouhá cesta a hodně práce, aby se co nejvíce pohybově osamostatnil. Nyní se chtějí pustit do intenzivní hiporehabilitace, která pomáhá uvolnit napětí svalů a zlepšuje mentální vývoj.

Hiporehabilitace je však velmi nákladná a rodina proto poprosila Patrona dětí o pomoc s jejím placením. Pomůžeme Matyáškovi terapiemi uvolnit a rozhýbat ruce a nohy?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě