Hiporehabilitace pro Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitaci

Obrázek daru
Renata Bachová
Patron příběhu

Renata Bachová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Maminku Míši znám již delší dobu, kdysi jsme spolu pracovaly. Míša je velmi hodný chlapeček, kterého bohužel sužuje spousta nemocí. Má epilepsii, ochablé svaly, na jedno ouško vůbec neslyší... Pozitivní dopad na něj mají však koně, které velmi miluje. Hiporehabilitace však stojí nemalé peníze a Míšova rodina si její uhrazení nemůže dovolit.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Míši

Míša má moc rád koně, dětská hřiště, trampolínu a úplně nejraději se dívá z balkonu na projíždějící auta. Bohužel ho sužuje spousta omezení. Míša má deleční syndrom 1q43-44. To znamená, že mu chybí část prvního chromozomu. U nás v republice jsou asi jen tři děti s tímto problémem.Je to genetické a kombinované postižení. Míša nechodí, ale zvládne lézt po čtyřech, má centrální hypotonický syndrom, který způsobuje ochabování svalů, musíme teda pravidelně cvičit. Taky nemluví a má problémy s jídlem, jí jen rozmixovanou stravu a v době respirační nemoci se i stává, že musí být vyživovaný sondou do žaludku. Má epilepsii a záchvaty mívá ve spánku, musíme ho neustále hlídat. Na levé ouško neslyší vůbec a na pravé má lehkou až střední nedoslýchavost. Taky má nemocné srdíčko a ve dvou týdnech byl operován.

Aby toho nebylo málo, tak jsme i podstoupili operaci hlavy, kdy mu zjistili tumor. Naštěstí to byl nezhoubný dermoid. Ještě má urologické vady z operací. K dnešku má za sebou 26 hospitalizací. Ještě k tomu má psychomotorickou retardací.

Míša je šikovný a statečný chlapec, který nás má rád a my jeho. Dává hezky své city najevo. Má okouzlující úsměv a moc krásné oči. Ve svých sedmi letech je na úrovni asi ročního dítěte. Pro Míšu potřebujeme hiporehabilitaci. Navštěvujeme ji pravidelně a velmi Míšovi pomáhá. Bohužel je finančně nákladná a naše finance na to nestačí. Proto se obracíme na vás. Budeme velmi rádi za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě